امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

شرط مدرك تحصیلی برای انتخابات شورایاران محلات بجنورد

اعضای شورای اسلامی این شهر امشب در جدیدترین نشست با اکثریت آرا رای به داشتن حداقل مدرک تحصیلی برای کاندیداهای جدید شورایاران محلات این شهر و حداقل مدرک تحصیلی سیکل برای اعضای فعلی شورایاری که متقاضی شرکت در دومین انتخابات شورایاران باشند، داد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در این نشست با اشاره به اینکه لزوم تعیین تکلیف طرح پارکینگ طبقاتی چهارراه مخابرات این شهر تصریح کرد: اجرای این پارکینگ صرفاً در حد حرف باقی مانده و از سویی دست کم دو سال است که پول سرمایه‌گذار به واسطه خرید واحدهای تجاری پیرامون برای اجرای پارکینگ بلوکه شده است.

وی با بیان اینکه چندی قبل از شهرداری خواسته شد تا سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف طرح سرمایه‌گذاری احداث پارکینگ طبقانی در بجنورد اقدام کند، اظهار داشت: در این راستا اخیراً دو نشست در شهرداری گذاشته شده و در نشست اخیر هم کمیسیون ترافیک اظهار نظراتی داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با یادآوری اینکه مدت‌ها از پیشنهاد طرح پارکینگ طبقاتی در مرکز خراسان‌شمالی سپری می‌شود، بیان داشت: اگر در این زمینه شهرداری توان انعقاد قرارداد و سرمایه‌گذاری در این طرح را دارد، سریع‌تر این طرح را اجرایی و در غیر این صورت وضعیت سرمایه‌گذار را مشخص کرده و حقوق وی را بازگرداند.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برنامه تدوین دفترچه عوارضات برای سال آینده توسط شهرداری خبر داد و گفت: این دفترچه توسط کمیسیون بودجه شورای اسلامی این شهر تدوین شده و ملاک عمل خواهد بود.

فیروزه همچنین بر ارائه عملکرد 6 ماهه هزینه و درآمد شهرداری بجنورد به مردم از طریق نشریات بر اساس قانون تاکید کرد و بیان داشت: البته این گزارش‌ها باید کامل و فارغ از نواقص باشد که تاکنون دو نوبت این گزارش‌ها ارسال شده و با نقص‌هایی همراه بوده است.

رئیس ستاد هماهنگی و امور اجرایی شورایاران بجنورد نیز از برنامه برگزاری انتخابات شورایاران در این شهر طی ماه آینده خبر داد و گفت: در این دوره برای نخستین بار انتخابات شورایاری گلستان‌شهر و احمدآباد علاوه بر سایر محلات این شهر را برگزار خواهیم کرد.

علیرضا باغچقی با ضروری خواندن فراهم شدن مقدمات و اعتبار مورد نیاز برای برگزاری انتخابات شورایاری محلات این شهر تصریح کرد: در این دوره از هر یک از محلات سه نفر به عضویت شورایاری محله درخواهند آمد.

وی نقش شورایاران را در شناسایی مشکلات محلات و پیشبرد برخی طرح‌ها از جمله بازگشایی‌ها را مهم عنوان کرد.

مهدی محمدی عضو دیگر شورای اسلامی بجنورد هم در این نشست بر استفاده از ظرفیت مساجد و هیئت امنای این اماکن در شورایاری محلات این شهر تاکید کرد.

به گزارش فارس، در این نشست اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد پس از رأی‌گیری، با داشتن حداقل مدرک تحصیلی برای کاندیداهای جدید شورایاران محلات این شهر و حداقل مدرک تحصیلی سیکل برای اعضای فعلی شورایاری که متقاضی شرکت در دومین انتخابات شورایاران باشند، موافقت کردند.

این موضوع پس از اظهار نظر موافقان و مخالفان با داشتن هفت رأی موافق در مقابل 6 رأی مخالف اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد به تصویب رسید.

جدیدترین نشست شورای اسلامی شهر بجنورد در محل سالن مرکز پژوهش‌های شورای این شهر برگزار شد. 13 عضو شورای اسلامی شهر بجنورد در این نشست حاضر بودند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت