امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

تكلیف پاركینگ طبقاتی بجنورد هفته آینده مشخص می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:

تکلیف پارکینگ طبقاتی بجنورد هفته آینده مشخص می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از تعیین تکلیف قرارداد پروژه پارکینگ طبقاتی بجنورد طی هفت روز آینده خبر داد.

رضا فیروزه در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف شدن قرارداد پروژه پارکینگ طبقاتی بجنورد اظهار کرد: در جلسه فوق العاده 18 آبان ماه امسال که در محل شورای اسلامی شهر تشکیل شد مصوبه‌ای به تصویب رسید که طی آن شهرداری موظف شد طی 10 روز پس از مصوبه به منظور تعیین تکلیف این پروژه اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار این پروژه از حدود دو سال گذشته که مصوبه ساخت پارکینگ در سومین دوره شورای اسلامی شهر بجنورد به تصویب رسید بلاتکلیف است.

وی با بیان اینکه دو سال پیش تفاهم نامه‌ای سه جانبه میان شهرداری، سرمایه‌گذار و مالکان مجاور پارکینگ منعقد شد افزود: طی این تفاهم نامه مقرر شد سرمایه‌گذار با هزینه خودش هزینه تملک املاک مجاور محل ساخت این پروژه را بدهد.

فیروزه تصریح کرد: سرمایه گذار تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای تملک املاک مجاور این پروژه هزینه کرده اما با گذشت بیش از دو سال همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: با وجود مکاتبات در این چند سال به ویژه در 6 ماه گذشته، شهرداری همچنان موفق به تنظیم قرار دادی با سرمایه گذار نشده است.

فیروزه تصریح کرد: علت عدم عقد قرارداد، نحوه محاسبه عوارض است که رقم‌های متفاوتی به سرمایه گذار پیشنهاد شده و عملا با این ارقام رغبتی برای سرمایه گذار نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: برای بررسی این پروژه همانند پروژه پل روگذر چهار راه خوشی که در نهایت با ورود شورای شهر به نتیجه رسید جلسات متعددی برگزار می شد که بی نتیجه بود اما امیدواریم در این پروژه نیز با ورود شورای شهر مشکلات هرچه سریعتر رفع شود.

فیروزه تاکید کرد: در صورتی که شهرداری نتواند قراردادی طی مدت مشخص شده با سرمایه‌گذار منعقد کند مکلف است حق و حقوق سرمایه‌گذار را پرداخت کند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت