امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

موافقت با كلیات طرح احداث میدان بزرگ میوه و تره‌بار در بجنورد

در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد صورت گرفت

موافقت با کلیات طرح احداث میدان بزرگ میوه و تره‌بار در بجنورد

اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با کلیات طرح سرمایه‌گذاری احداث میدان بزرگ میوه و تره‌بار در حاشیه کنارگذر شمالی این شهر توسط شرکت سپاد خراسان موافقت کرد.

  به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رئیس هیئت مدیره شرکت سپاد خراسان صبح امروز در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: این شرکت تجربه ساخت پروژه‌هایی نظیر میدان میوه و تره بار فتح مشهد را دارد که در ابتدای اجرای این طرح مشکلاتی هم به واسطه برخی مقاومت‌ها وجود داشت که خوشبختانه برطرف شد و ما امروز شاهد فعالیت و رونق بیش از پیش این بازار هستیم.

علی‌اکبر گرمه‌ای اظهار کرد: به طور حتم اجرای این طرح در بجنورد با توجه به تجربیات خوبی که شرکت سپاد در عرصه ساخت میدان میوه و تره‌بار مشهد دارد، بهتر و جامع‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در طرح میدان بزرگ میوه و تره‌بار بجنورد به سورتینگ و بسته‌بندی میوه هم توجه شده است، گفت: قطعاً با اجرای این طرح که محل عرضه میوه به صورت مستقیم و با حذف واسطه‌ها خواهد بود، تأثیرات آن را در راستای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت باغداران منطقه و تهیه میوه مورد نیاز مردم با قیمت مناسب شاهد خواهیم بود.

رئیس هیئت مدیره شرکت سپاد خراسان با یادآوری اینکه تمامی رمپ‌های ورودی و خروجی و زیرگذرهای دسترسی در طرح میدان میوه و تره‌بار در حاشیه کنار گذر شمالی بجنورد پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: این طرح با افق بلند مدت و نیازهای مرکز خراسان شمالی در قالب طراحی‌های پیش‌بینی شده به اجرا در خواهد آمد.

عضو دیگر شرکت سپاد خراسان با اشاره به اینکه مجموعه سپاد تاکنون طرح‌های مختلفی را در مشهد مقدس اجرا کرده است بر استفاده از ظرفیت‌های این شرکت برای طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد.

محمد جعفری بیان داشت: به طور حتم ایجاد بسترهای لازم برای ورود سپاد به طرح‌های سرمایه‌گذاری، باعث رونق اقتصادی استان خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که توسط سپاد در مشهد اجرا شده در راستای رونق اقتصادی و جذب گردشگری بسیار تأثیرگذار و موفق بوده است.

علی روشن عضو دیگر شرکت سپاد خراسان به تجربیان ارزنده این شرکت در طرح‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد تا از این ظرفیت در راستای توسعه اقتصادی استان به ویژه ساخت میدان بار استفاده و موانع برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم در این نشست با تاکید بر اینکه حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری از رویکردهای شورای اسلامی شهر بجنورد است گفت: این شورا با کلیات طرح سرمایه‌گذاری میدان میوه و تره بار در این شهر موافق بوده و از آن حمایت خواهد کرد.

رضا فیروزه اظهار کرد: برای تعامل غرفه‌داران میدان بار بجنورد در راستای اجرای طرح میدان میوه و تره بار در آینده نزدیک نیز برنامه بازدید آنان از میدان میوه و تره بار فتح آباد مشهد تدارک دیده خواهد شد.

وی اجرای طرح سرمایه‌گذاری میدان بزرگ میوه و تره بار در این شهر را ضروری عنوان کرد و گفت: قطعاً شورای اسلامی شهر بجنورد برای احداث این میدان همکاری لازم را خواهد داشت.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد هم با ابراز خرسندی از ورود سپاد برای اجرای طرح میدان میوه و تره‌بار گفت: شورای اسلامی شهر به دنبال این بوده تا از تجربیات ارزنده شرکت سپاد در طرح‌های سرمایه گذاری استفاده کند.

حسین پیلتن افزود: خوشبختانه امروز شاهد این موضوع بوده که سپاد به یکی از طرح‌های و نیازهای شهر بجنورد ورود کرده است که جای خرسندی است.

وی در عین حال خواستار برگزاری نشست‌های مشترک با حضور مسئولان استانداری ،اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد برای پیشبرد و رفع مشکلات احتمالی شد.

سیدعباس حسینی عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد هم با تاکید بر اینکه ساخت میدان میوه و تره‌بار بجنورد توسط شرکت سپاد طرح بسیار خوبی است، گفت: این طرح در مشهد خوب جواب داده است و ما انتظار داریم تا در کنار ساخت این مجموعه واحدهای سورتینگ و خدماتی نیز ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی دو هکتار زمین برای اجرای این طرح بزرگ کم است، افزود: باید اراضی لازم به منظور ساخت این مجموعه بزرگ اختصاص یابد تا در قالب فازهای مختلف میدان جدید میوه و تره‌بار بجنورد گسترش یابد.

حسینی حرکت شهرداری به سمت درآمدهای پایدار را از مهم‌ترین مؤلفه های برای خروج از مشکلات مالی عنوان کرد و یادآور شد: اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری مشترک از جمله این راهکارها است که باید به این سمت حرکت شود.

به گزارش فارس، در این نشست سایر اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد از اجرای  طرح میدان میوه و تره بار بجنورد توسط شرکت سپاد خراسان حمایت و با کلیات آن موافقت کردند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت