امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

ساخت شهری شایسته شهروندان حمایت و همراهی همه سازمان ها را می طلبد

رئيس شوراي اسلامي شهر بجنورد:

ساخت شهري شايسته شهروندان حمايت و همراهي همه سازمان ها را مي طلبد

رئيس شوراي اسلامي شهر بجنورد گفت: ساخت شهري شايسته شهروندان حمايت و همراهي همه سازمان ها را مي طلبد.

رضا فيروزه در ديدار رئيس هيئت مديره و مدير عامل کارخانه پتروشيمي خراسان شمالي  که در شوراي اسلامي شهر بجنورد برگزار شد، ضمن عرض خير مقدم و تسليت ايام شهادت سيد و سالار شهيدان بر لزوم تعامل دوسويه با کارخانه پتروشيمي تاکيد کرد.

فيروزه افزود: حضور دکتر محقر به عنوان رئيس هيئت مديره اين کارخانه فرصت خوبي را براي برنامه ريزي کلان در اين صنعت بوجود آورده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر بجنورد  گفت: استان خراسان شمالي با توجه به ظرفيت هايي که در عرصه نيروي انساني، منابع، موقعيت جفرافيايي و ... دارد، بايستي بيش از پيش مورد توجه مسئولان قرار گرفته و در تمامي جهات توانمندتر و پوياتر ظاهر شود.

وي ابراز اميدواري کرد با برنامه ريزي هاي صحيح و پيگيري بتوانيم شاهد رشد اين صنعت در استان خراسان شمالي و در نتیجه رشد و شکوفايي شهر بجنورد باشيم.

مهدي محمدي عضو شوراي اسلامي شهر در اين ديدار صنعت پتروشيمي را یکی از  صنایع بزرگ استان عنوان کرد و گفت: بيش از 10هزار نفر عضو خانواده پتروشيمي هستند  که تعامل  دو سويه  با پتروشيمي  براي ساختن زير ساخت های شهر مورد نياز است.

جمشيد گريواني عضو ديگر شوراي اسلامي شهر بر برنامه ريزي جهت ايجاد اشتغال براي جوانان استان در حوزه صنعت پتروشيمي تاکيد کرد.

رئيس هيئت مديره پتروشيمي خراسان شمالي نيز ضمن عرض تسليت ايام شهادت امام حسين (ع) و امام سجاد (ع)  تعامل دوسويه با شوراي شهر و شهرداري را ضروری دانست.

محقر با اشاره به مطالعات انجام گرفته  جهت توسعه شرکت  پتروشيمي گفت: مطالعات فني خوبي انجام شده است و در صورت تحقق طرح، تحولي در صنعت خراسان شمالي ايجاد خواهد شد  که پايه گذار توسعه استان مي شود.

وی سرمايه ارزي طرح فوق که تبديل گاز به پلي پرپيلن (از مواد اوليه صنعت  پلاستيک) است را حدود يک و نيم ميليارد دلار و سرمايه ريالي آن را حدود 500 ميليارد تومان عنوان کرد.

مدير عامل پتروشيمي نيز  با بيان اين مطلب  که شرکت  پتروشيمي ساليانه حدود 5 ميليارد تومان عوارض به دولت پرداخت مي کند، بیان داشت: تعداد کساني که به صورت مستقيم در اين کارخانه مشغول به کار هستند حدود 1500 نفر می باشند و سالانه حدود 100 ميليارد تومان حقوق پرداختی به آنان است که در بازار استان خرج مي شود.

میرافضلی اظهار امیدواری کرد: با اجراي فاز جديد پتروشيمي برای جوانان توانمند استان اشتغال ایجاده شده و با گسترش صنایع جدید با محوریت صنعت پتروشیمی، ارتقای استان را شاهد باشیم.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت