امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

نشست اعضای شورای اسلامی شهر با مدیرعامل شركت پتروشیمی خراسان

 

در این نشست که با حضور معاون عمرانی استانداری برگزار شد، جمشید گریوانی، عضو شورای اسلامی شهر، ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده گفت: امروز با علم، درایت و سخت کوشی پرسنل پتروشیمی شاهد خودکفایی در تعمیرات دستگاه های پتروشیمی هستیم.

وی با اشاره به طرح جدید پلی پروپیلن پتروشیمی خراسان بیان داشت: با اجرای این طرح، تحول عظیمی در اقتصاد و اشتغال منطقه رخ خواهد داد که امیدوار هستیم با همدلی و همکاری همه دستگاه های مرتبط استان، این مهم محقق شود.

علیرضا باغچقی، رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای اسلامی شهر، با اشاره به اینکه منطقه آزاد اقتصادی بیدک از نظر زیست محیطی، در مسیر بادهای غالب شهر قرار دارد، افزود: در آینده با احداث کارخانه ها و کارگاه های تولیدی در این منطقه شاهد آلودگی بیشتر هوا خواهیم بود.

در ادامه مدیرعامل پتروشیمی خراسان ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای شورای اسلامی شهر و معاون عمران استانداری، گفت: اجرای طرح پلی پروپلین پتروشیمی خراسان در گروی ایجاد منطقه اقتصادی در جوار این مجتمع است.

سید حسین میر افضلی اظهار داشت: می توان با ایجاد منطقه آزاد تجاری در جوار پتروشیمی که در حال حاضر تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است، انقلابی عظیم در صنعت استان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به منطقه آزاد اقتصادی در بیدک بیان داشت: انتقال این منطقه اقتصادی به نزدیکی مجتمع پتروشیمی که قابلیت گسترش تا سیساب را نیز دارد، می تواند در سریع تر اجرایی شدن این طرح تأثیر بسزایی داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری نیز در این نشست گفت: با توجه به اینکه برای منطقه آزاد اقتصادی بیدک مصوبه هیئت دولت وجود دارد بایستی برای تغییر یا جابجایی این منطقه نیز مصوبه هیئت دولت را داشته باشیم.

علی نیا تأکید کرد: مسئولین استان خواستار اجرایی شدن این طرح هستند و تمام تلاش و توان خود را در این راستا به کار خواهند گرفت.

در ادامه هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های مدیرعامل مجتمع پتروشیمی خراسان تأکید کردند: اعضای شورای اسلامی شهر برای هر چه سریعتر اجرایی شدن این طرح آمادگی هرگونه همکاری و تعامل دو سویه را دارند.

در پایان این نشست بازدیدی از مجتمع پتروشیمی خراسان انجام گرفت.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت