امروز : جمعه, 11 آذر 1401

توضیحات رئیس كمیسیون عمران و ترافیك شورای‌شهر به اظهارات شهردار در روزنامه خراسان شمالی

توضیحات رئيس کميسيون عمران و ترافيک شوراي‌شهر به اظهارات شهردار

«سيد حسين نقيب» رئيس کميسيون عمران و ترافيک شوراي اسلامي شهر بجنورد در واکنش به اظهارات شهردار بجنورد در 3 مطلب روزنامه خراسان شمالي شامل خبر « قرارداد پارکينگ طبقاتي بجنورد باطل شد» در تاريخ 24/7/93، گفت وگوي ويژه با شهردار بجنورد با عنوان «دو اشتباه تاريخي شهري در بجنورد» در تاريخ 27/7/93 و همچنين خبر«رسانه هاي استان مانع 5 ميليارد تومان خسارت به شهرداري شدند» در تاريخ 29 /7/93 توضيحات زير را به دفتر روزنامه ارسال کرد که در ادامه مي آيد:

عطف به مطالب مندرج در روزنامه خراسان شمالي در تاريخ هاي 24/7/93، 27/7/93 و 29 /7/93 موارد ذيل جهت روشن شدن افکار عمومي تقديم حضور مي گردد. مقتضي است وفق قانون مطبوعات، مطالب را با همان فونت و در همان صفحات چاپ و منتشر نماييد.

1- با توجه به مصاحبه هاي زيادي که پيرامون اين پل انجام شد و غالباً با واقعيت تطبيق نداشت اما موجب نگراني و تشويش اذهان عمومي، به ويژه کسبه و ساکنين محترم محل چهارراه شهدا گرديد. لذا از برخي مسئولان استدعا مي شود از اظهار نظرهاي غير کارشناسي و غير حرفه اي خودداري کرده و کمک نمايند تا براي نوروز 94 اين پل به بهره برداري برسد.

2- در مورد تعديل که در مصاحبه اخير عنوان شد، دو جلسه در شوراي اسلامي شهر و يک جلسه در تهران با حضور معاون عمراني استاندار برگزار شد و همچنين استعلام انجام شده از معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري و تأکيدات آن ها و استنادات قانوني مشاور محترم و پيگيري مصرانه معاونت محترم عمراني شهرداري، در نهايت پيمانکار تعديل بر مبناي قرارداد سال 90 را پذيرفت.

3- اعضاي شوراي اسلامي شهر بجنورد در صدد بالفعل نمودن پتانسيل هاي بالقوه شهر در راستاي توسعه و خدمات رساني به شهروندان مي باشند. في المثل احداث پارک دوبرار، مرکز کنترل ترافيک، ساماندهي ورودي هاي شهري، بهسازي و مرمت پارک بش قارداش و باباامان، ساماندهي مسيل هاي سطح شهر، زيرساخت هاي گردشگري با استفاده از مشاوران ذيصلاح و ... از اولويت هاي شوراي اسلامي شهر مي باشد، ضمن اينکه رتق و فتق امور نيز از وظايف يوميه شهرداري است.

4- در خصوص ابطال قرارداد پارکينگ چهارراه شريعتي به استحضار شهروندان مي رساند تا کنون هيچ گونه قراردادي با سرمايه گذار منعقد نشده، قطعاً در زمان انعقاد قرارداد، اعضاي شوراي اسلامي شهر صرفه و صلاح شهروندان و شهر را بيشتر از ديگر افراد مد نظر قرار خواهند داد، به طوري که حقوق شهروندان به نحو احسن رعايت شود.

5- در خصوص اجراي جوي، جدول، آسفالت، زيباسازي و ... هنوز فاصله زيادي با برخي از سال هاي گذشته داريم. في المثل در سال 89 قريب به 000/540 مترمربع آسفالت در سطح شهر اجرا شد، در حالي که در سال جاري بعيد است به مرز 000/400 مترمربع برسد. لذا بايستي شهرداري از ظرفيت هاي پيمانکاران استفاده کند تا در سال آينده، شهروندي براي آسفالت به شهرداري مراجعه نکند.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت