امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

خبر خوش رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد برای كسبه

 

در جمع خبرنگاران مطرح شد

خبر خوش رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد برای کسبه

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از تصویب طرحی در این شورا خبر داد که بر اساس آن حق کسب و پیشه‌وری از 6 سال به دو سال کاهش یافته است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رضا فیروزه عصر امروز در حاشیه نشست شورای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روال معمول پاسخگویی استعلام‌های اصناف از طریق شهرداری این گونه بوده است که پنج سال حق پیشه‌وری به اضافه سال مربوطه جمعاً 6 سال تمام را در ابتدا شهرداری از افرادی که قصد افتتاح محل کسب را داشتند دریافت می‌کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصاد و حقوقی، شورای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان‌های کشور افزود: این موضوع دست کم از دو دهه قبل به یک رویه تبدیل شده بود که مشکلاتی را برای افراد ایجاد کرده بود.

وی اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده که توسط اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان اتاق اصناف و شهرداری به عمل آمد این حق کسب و پیشه‌وری به دو سال کاهش پیدا کرد.

 رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت:به طور حتم با این اقدام، روند دریافت پروانه کسب در مرکز خراسان شمالی تسهیل شد.

وی متذکر شد: این اقدام با توجه به اینکه بسیاری از جوانان شهر به دلیل عدم جذب در دستگاه‌های دولتی با وجود داشتن تحصیلات عالیه در جست‌وجوی راه‌اندازی کسب و کاری بوده و در گذشته هزینه‌های اخذ پروانه، کار را که برای آنان عملاً سخت کرده بود، تسهیل شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصاد و حقوقی، شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور اضافه کرد: به طور حتم این اقدام بسیار خوبی بود که توسط شورای اسلامی شهر بجنورد با همکاری اتاق اصناف و شهرداری رقم خورد و قطعاً خیلی از مشکلات اصناف را برطرف خواهد کرد.

به گزارش فارس، شهر بجنورد با داشتن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 232 هزار نفر جمعیت دارد.

 

انتهای پیام/63002/ذ20/ف4004

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت