امروز : جمعه, 11 آذر 1401

آغاز بررسی بودجه 1330 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد

 

حسینی، رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد

آغاز بررسی بودجه 1330 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد از آغاز بررسی بودجه پیشنهادی یک‌هزار و 330 میلیارد ریالی شهرداری بجنورد طی روزهای آینده خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سید عباس حسینی عصر امروز در نشست با تنی چند از اعضای کمیسیون اظهار کرد: بررسی بودجه شهرداری بجنورد در قسمت‌های مختلف از جمله بودجه سازمان‌های تابعه شهرداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: بررسی بودجه پیشنهادی شورای اسلامی برای سال 94 با حضور شهردار و مدیران هر یک از سازمان‌های تابعه شهرداری و اعضای کمیسیون به طور فشرده و منظم انجام می‌شود.

 رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد همچنین با اشاره به عملکرد مالی شهرداری طی نیمه‌نخست امسال تصریح کرد: این عملکرد اخیراً در رسانه‌های استان انتشار یافت.

وی در بخش دیگری بر توجه شهرداری به درآمدهای پایدار برای تأمین هزینه‌های جاری تاکید کرد.

حسینی با بیان اینکه نبود منابع درآمدی پایدار چالش جدی پیش روی شهرداری بجنورد است، گفت: بر همین مبنا سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌ها با بخش خصوصی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها بوده که منبع درآمدی خوبی برای شهرداری رقم می‌زند.

به گفته وی بخش زیادی از درآمد شهرداری به عوارض‌ ساختمانی اتکا داشته، از این رو با رکود ساخت و ساز طی امسال، منبع درآمدی آن به شدت کاهش یافته است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد پرداخت مطالبات شهرداری را از سوی دستگاه‌ها برای اجرای طرح‌های مختلف شهری از ضروریات عنوان کرد.

بودجه پیشنهادی سال 93 شهرداری بجنورد یک‌هزار و 240 میلیارد ریال بود که از سوی کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد تصویب شد و بودجه پیشنهادی برای سال 94 یک‌هزار و 330 میلیارد ریال بوده که کمتر از 10 درصد رشد دارد.

 

انتهای پیام/63002/‌ج20/ف4004

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت