امروز : دوشنبه, 11 مرداد 1400

لزوم نظارت بر شركت‌های طرف قرارداد با شهرداری بجنورد

رضا فیروزه در یکصد و بیست و هفتمین نشست شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: اکنون گزارش‌هایی را داریم که کارکنان قراردادی با این شرکت‌ها ماه‌ها است که حقوق دریافت نکرده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نظارت بیش از پیش بر شرکت‌های طرف قرارداد با سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بجنورد را ضروری عنوان کرد.

وی گفت: تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شرکت‌های طرف قرارداد با سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری بجنورد مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی بیان داشت: در این زمینه شهرداری باید تدبیر کرده و نظارت‌های لازم را در خصوص این شرکت‌ها اعمال کند.

فیروزه در بخش دیگری با اشاره به اخذ هزینه‌های عوارضات ساخت و ساز از یک فروشگاه زنجیره‌ای در بجنورد گفت: شایسته بود تا وجوه دریافت شده برای تکمیل پل روگذر چهار خوشی بجنورد که در حوالی این فروشگاه قرار داشته اختصاص و هزینه شود.

به گفته وی، اکنون ماه‌ها بوده که هیچ‌گونه وجهی به پیمانکار پروژه روگذر چهار خوشی بجنورد پرداخت نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: لازم است تا این طرح بزرگ شهری مرکز خراسان شمالی سریع‌تر تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: اکنون به سبب اجرای این طرح مشکلات ترافیکی ایجاد شده که باید سریع‌تر این طرح سامان یافته و تکمیل شود.

به گزارش فارس، در این نشست درخواست واگذاری زمین برای اجرای طرح اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار مطرح که موافقان و مخالفان در این زمینه به اظهارنظر پرداختند.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد، واگذاری زمین برای اجرای مجتمع کارگاهی برای زنان سرپرست خانوار را ایده خوبی دانست و گفت: اساساً باید از این طرح‌های سرمایه‌گذاری که منجر به اشتغال و رونق اقتصادی استان می‌شود حمایت شود.

مهدی محمدی، زنان سرپرست خانوار را از زحمتکش‌ترین قشر جامعه برشمرد و بیان داشت: زنان سرپرست خانوار هزینه‌های زندگی را بر عهده داشته از این رو باید از آنان حمایت شود.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد هم ایجاد این مجتمع را اقدامی خوبی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار و ارائه تولیدات آنان برشمرد.

جمشید گریوانی گفت: اکنون در مناطق مختلف از این ظرفیت برای اشتغال زنان استفاده می‌شود که ما هم باید در این زمینه تعامل کنیم.

عضو دیگر شوری اسلامی بجنورد نیز در مخالفت با واگذاری زمین برای اجرای این گونه طرح‌ها بیان داشت: اساسا با توجه به محدودیت زمین شهرداری بجنورد، نباید این واگذاری‌ها صورت بگیرد.

حسین پیلتن اظهار کرد: تاکنون زمین‌هایی که شهرداری برای اجرای طرح‌های مختلف به مراکزی چند واگذار کرده است عملا به نتیجه نرسیده است.

به گزارش فارس، در این نشست با رای‌گیری از 13 عضو حاضر در جلسه شورای اسلامی این شهر، اکثریت اعضای با واگذاری زمین برای اجرای طرح اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار که از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ارائه شده بود، مخالفت کردند.

همچنین در این نشست توافق شهرداری با مالکان اراضی واقع در طرح حکمت بجنورد که در قالب تعاونی مسکن شهرداری بجنورد ارائه شده بود، این توافق از تصویب اعضای شورای اسلامی شهر گذشت.

با تصویب این توافق شهرداری با شرکت تعاونی مسکن شهرداری بجنورد که کمیسیون ماده پنج استان هم با آن موافقت کرده است، مشکل چندین ساله اعضای این شرکت تعاونی برطرف خواهد شد.

در اجرای این توافق و در قالب مصوبات کمیسیون ماده پنج استان، دست کم 10 قطعه زمین سهم شهرداری بجنورد شد.

  • بازدید امروز: 156
  • بازدید دیروز: 483
  • بازدید ماه: 4164
  • بازدید سال: 48845
  • بازدید کل: 1215515
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت