امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

طلب ماشین سازی پرداخت نشود،پروژه پل خوشی دوباره می خوابد/مخالفت شورای شهر با جذب نیروهای وابسته به مسئولان در شهرداری

رئیس شورای شهر بجنورد گفت: شهرداری بجنورد به شرکت ماشین سازی اراک که پیمانکار پل غیر همسطح خوشی است یک میلیارد و 160 میلیون تومان بدهکار است که آنان اعلام کرده اند در صورت عدم پرداخت این مبلغ کار را تعطیل می کنند.

رضا فیروزه، رئیس شورای شهر بجنورد در جلسه رسمی شب گذشته شورای شهر بجنورد اظهار کرد: بدهی کنونی شهرداری بجنورد به شرکت ماشین سازی اراک که پیمانکار پروژه پل غیر همسطح خوشی است یک میلیارد و 160 میلیون تومان است که شهردار بجنورد اعلام کرده بود بنده 250 میلیون تومان آن را به این پیمانکار پرداخت کرده ام.

فیروزه افزود: این در حالی است که با بررسی انجام شده، مطلع شدیم که در سال جاری یک ریال به این پیمانکار پرداخت نشده و این پیمانکار نیز مکاتبات بسیاری را به شورای شهر مبنی بر تعیین تکلیف این مطالبات ارسال کرده و اعلام داشته است در صورتیکه شهرداری بجنورد این مطالبات را پرداخت نکند، کار را تعطیل می کند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز این پیمانکار صورت وضعیت های جدید مالی برای انجام این پروژه را در دست تهیه دارد که این مطالبات جدید نیز باید پرداخت شوند.

به گزارش اترک نیوز، رئیس شورای شهر بجنورد در این جلسه از رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد خواستار شد تا به این موضوع رسیدگی کند تا هر چه زودتر این پل به بهره برداری برسد.

علاوه بر این، در این جلسه رضا فیروزه،موضوع جذب نیروهای جدید همچنین جا به جایی نیروهای فعال در شهرداری بجنورد را مطرح کرد و در این باره گفت: مکاتبات بسیار زیادی در زمینه جذب افراد جویای کار که وابسته به مسئولان استانی هستند به شورای شهر ارسال می شود تا آنان در شهرداری جذب شوند که در همین راستا، اعضای شورای شهر با جذب افراد سفارش شده مخالفت خود را ابراز کرده اند و این در حالی است که پس از مدتی متوجه می شویم که برخی از آنان در بدنه شهرداری جذب شده اند.

وی بیان داشت: هنگامی که شهرداری بجنورد به نیروهای جدید نیازمند است ابتدا باید این مصوبه شورای شهر را برای جذب نیروهای جدید با تخصص های مورد نیاز را اخذ کند تا مجوزی برای فراخوان عمومی صادر شود و تمامی افراد جویای کار دارای تخصص در این آزمون شرکت کنند و این در حالی است که متاسفانه چنین روالی طی نشده است.

رئیس شورای شهر بجنورد گفت: شهرداری بجنورد نیرویی را جذب کرده که این نیرو از شهرداری یکی از شهرستان های استان به شهرداری بجنورد منتقل شد و شورای شهر در جلسه غیر علنی از شهردار سوال کرد که چرا این اقدام را انجام داده اید که وی پاسخ داد که حقوق این نیرو از محل خدمت اولش پرداخت می شود که پس از مدتی مطلع شدیم در حال حاضر حقوق این نیروی انتقال یافته توسط شهرداری بجنورد در حال پرداخت است.

افزون بر این، فیروزه یادآور شد: در گذشته به شهردار بجنورد اعلام کرده بودیم در صورتیکه در درون بدنه شهرداری بجنورد قصد جا به جایی نیرو را دارید ابتدا یک شرایط مطلوب را برای جا به جایی فراهم کنید سپس شرایط موجود را تغییر دهید، این در حالی است که در شهرداری بجنورد نیروی حقوقی با سابقه کار در این مجموعه کنار گذاشته شد و نیروی در حال آموزش به جای آن به کار گرفته شد.

در عین حال، در جلسه شب گذشته، نامه سه بانوی عضو شورای شهر مبنی بر واگذاری زمین به اداره کل بهزیستی استان به منظور استقرار کارگاه های خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار قرائت شد که مخالفان و موافقان در این باره اظهار نظر کردند.

بر اساس این گزارش، رضا فیروزه، رئیس شورای شهر بجنورد درباره این درخواست اظهار کرد: این درخواست باید در قالب طرح تعریف شده به شورای شهر ارائه شود همچنین متقاضی باید منابع مالی اجرای این پروژه را تامین کرده باشد تا این صورت وضعیت مورد بررسی قرار گیرد که شورای شهر بتواند با اطمینان خاطر زمین را به متقاضی واگذار کند.

در همین راستا، حسین پیلتن، عضو شورای شهر بجنورد نیز به عنوان مخالف واگذاری زمین به این درخواست عنوان کرد: در گذشته تقاضاهای بسیاری از سوی نهادهای مختلف برای واگذاری زمین به آنان به منظور اجرای پروژه ها به شورای شهر بجنورد ارسال شد که متاسفانه پس از واگذاری زمین ها مطلع شدیم که این متقاضیان، منابع مالی لازم را برای اجرای پروژه نداشته اند و این زمین ها بلاتکلیف باقی مانده اند.

پیلتن با تاکید بر این نکته که حق نداریم با بیت المال بازی کنیم، تصریح کرد: با انجام هرگونه اقدام احساسی مخالف و خواستار هستم که متقاضی ابتدا تقاضای خود را در قالب طرح به شورای شهر اعلام و صورت وضعیت اعتبارات مالی تامین شده برای اجرای پروژه را ارسال کند تا شورای شهر بتواند زمین مورد تقاضا را به متقاضی واگذار کند.

به گزارش اترک نیوز، اکثریت اعضای شورای شهر به تقاضای واگذاری زمین برای موضوع مطرح شده رای منفی دادند.

علاوه بر این، علیرضا باغچقی، رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری شورای شهر بجنورد نیز موضوع به تعویق افتادن حقوق شماری از کارگران شهرداری بجنورد را مطرح و در این باره اظهار کرد: کارگران تحت مدیریت یک شرکت خدماتی در بجنورد به همراه کارگران شرکت پسماند چند ماهی است که حقوق خود را دریافت نکرده اند.

باغچقی افزود: شهرداری بجنورد در زمینه پرداخت حقوق این کارگران باید جدی عمل کند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در قرارداد منعقد شده فی مابین شهرداری با شرکت خدماتی مورد نظر موضوعات پرداخت اضافه کاری، نوبت کاری، جمعه کاری، تعطیل کاری، کارگر جایگزین مرخصی و مانده مرخصی لحاظ نشده و در این قرارداد فقط پرداخت حقوق کارگر و مینانگین حقوق یک اولاد منظور شده است.

باغچقی همچنین گفت: در این قرارداد حق الزحمه کارگر به مناقصه گذاشته شده، این در حالی است که این امر اشتباه بوده است.

وی در ادامه عنوان کرد: پیشنهاد شده بود که یک حساب مشترک افتتاح شود تا سود شرکت خدماتی، حساب بیمه، حساب مالیات و حقوق کارگران به طور مستقیم و با امضای نماینده کارفرما و پیمانکار از محل این حساب مشترک پرداخت شوند که این پیشنهاد نیز مورد توجه قرار نگرفته است.

بر اساس گزارش اترک نیوز، در همین راستا، با تبادل نظری که میان اعضای شورای شهر در این باره صورت گرفت، اعضای شورای شهر بجنورد به پرداخت حقوق، مزایا، اضافه کاری، جمعه کاری و غیره بر اساس قانون کار همچنین تعیین حق الزحمه شرکت خدماتی برای هر نیرو به ملبغ 25 هزار و 962 تومان و افتتاح حساب مشترک برای پرداخت حقوق کارگران، حق الزحمه شرکت خدماتی با امضای شهردار و شرکت پیمانکار رای مثبت دادند و آن را تصویب کردند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت