امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

نامگذاری 2 خیابان و یك میدان در بجنورد و تصویب طرحی برای حق كارشناسی شهرداری

نامگذاری 2 خیابان، یک میدان و یک بوستان، شب گذشته در دستور کار شورای اسلامی شهر بجنورد  قرار گرفت و تصویب شد.

همچنین طرحی درباره دریافت حق کارشناسی کارشناسان شهرداری مورد تصویب قرار گرفت.

«کشمیری» رئیس شورای نامگذاری شورای شهر بجنورد در این جلسه، با اشاره به درخواست های رسیده برای نام های جدید میادین شهر بجنورد گفت: میدان واقع در ورودی شهر بجنورد به سمت گلستان شهر در مجاورت روستای علی آباد به نام سردار «عیوض خان جلالی» و خیابان واقع در بولوار ولایت کنار CNGکه به موازات خیابان اصلی  است به نام «امیر کبیر» نامگذاری شد.

به گزارش خبرنگار ما، بنا به پیشنهاد موسسه قرآن و نهج البلاغه، بوستان واقع در خیابان صیاد شیرازی به نام بوستان «نهج البلاغه» تغییر نام یافت. هم چنین خیابان هم جوار با پروژه طلای سفید به نام این پروژه یعنی طلای سفید نام گرفت. 

بقیه پیشنهادها برای نامگذاری میادین و خیابان ها مصوب شد تا دوباره در این شورا مورد ارزیابی قرار گیرد. «هاتفی» رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای شهر بجنورد  نیز در این جلسه گفت: 10 هزار متر مربع  از بنای دانشگاه  پیام نور  بجنورد  بدون پروانه است و بر همین اساس این دانشگاه باید یک میلیارد تومان پرداخت کند. به گزارش خبر نگار ما،  این طرح  مورد موافقت شورای شهر قرار گرفت.

«فیروزه» نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم با ارائه  یک طرح  برای برطرف شدن شائبه رانت  کارشناسی ها  در شهرداری گفت: با بررسی های انجام شده در یک بازه زمانی مشخص شد شهرداری از بین تمام کارشناسان  فقط 13 کارشناس را انتخاب کرده که این بی عدالتی است.

وی تصریح  کرد: براین اساس کارشناسان رسمی مورد بی لطفی قرار  گرفته اند. وی ادامه داد:  هر کارشناسی در سال می تواند تا 8 میلیون تومان حق کارشناسی بگیرد  و اگر مازاد بر آن شد تا سقف 15 میلیون تومان فقط 40 درصد از حق تعرفه و از 15 تا 30 میلیون تومان هم فقط 30 درصد از حق تعرفه کارشناسی را دریافت می کند.این طرح نیز با موافقت  اعضای شورای اسلامی شهر رأی آورد.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت