امروز : جمعه, 18 آذر 1401

انتقاد عضو شورای شهر بجنورد از رویه نادرست شهرداری این شهر

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد از رویه نادرست شهرداری در نحوه ارسال توافقات به شورای اسلامی شهر به منظور کسب نظر شورا انتقاد کرد.

محمد حسن شادمهر عصر امروز در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار داشت: از سویی شاهد انجام توافقات و اجرای آن توسط شهرداری بجنورد هستیم در حالی که قانوناً باید اعضای شورای اسلامی شهر در مورد این توافقات نظر بدهند.

وی ادامه داد: این شایسته نیست تا موضوعی که هنوز در شورای اسلامی شهر به تصویب نرسیده شهرداری آن را اجرایی می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: باید این رویه از سوی شهرداری تجدید نظر و به جایگاه شورای اسلامی شهر احترام گذاشته شود.

وی اضافه کرد: اینکه قبل از مصوبه‌ای کاری در شهرداری بجنورد اجرا شود واقعا جای تعجب دارد و ما از این رویه ناراحت هستیم.

شادمهر با اشاره به توافق شهرداری با یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دریافت 17 میلیارد ریال در قالب عوارضات بیان داشت: باید این توافق قبل از اجرا و دریافت وجه به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر می‌رسید.

وی گفت: شاید نفس کار از سوی شهرداری خوب باشد اما نباید جایگاه شورای اسلامی شهر در این بین نادیده گرفته شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد خاطر نشان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر که شأن نظارتی داشته سوگند یاد کرده که حافظ امانت و حقوق مردم باشیم از این رو از شهرداری انتظار می‌رود تا هر گونه توافق را برای اظهار نظر اعضای شورای شهر به این نهاد ارجاع دهد.

وی گفت: به طور حتم نادیده گرفتن شورای شهر در این زمینه قابل اغماض نبوده و مخالف این گونه اقدامات نسنجیده هستیم.

شادمهر گفت: اینکه توافقی چهار ماه قبل انجام و مفاد آن از سوی شهرداری بجنورد اجرا و سپس برای اظهار نظر و تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال شود اصلا قابل قبول نیست.

به گزارش فارس، در این نشست توافق شهرداری بجنورد با یکی از فروشگاه زنجیره‌ای برای صدور پروانه که منجر به وصول عوارضات مربوطه شده بود قرائت که اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر با آن مخالفت کردند

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت