امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

نشست اعضای شورای اسلامی شهر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

در این نشست، رئیس شورای اسلامی شهر توضیحاتی درخصوص روند بررسی بودجه سال 94 شهرداری بجنورد ارائه کرد و گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری در جلسات متعدد کمیسیون برنامه و بودجه شورامطرح شده است و در جلسه رسمی به تصویب نهایی خواهد رسید.

 رضا فیروزه با اشاره به سایه سنگین رکود اقتصادی در کشور، بیان داشت:  ساخت و سازها در شهر بجنورد افت زیادی داشته است که به تبع آن درآمدهای ناشی از از صدور پروانه نیز کاهش یافته که این خود باعث کاهش خدمات رسانی به شهروندان می شود.

وی درخصوص تقاطع غیر همسطح چهارراه شهدا نیز اظهار داشت: به دلیل وجود تیرهای برق در مسیر این تقاطع، در حال رایزنی با اداره برق هستیم تا هر چه سریعتر نسبت به جابجایی تیرهای برق اقدام شود و تا اواسط اردیبهشت ماه پروژه بزرگ شهری به بهره برداری برسد.

فیروزه در رابطه با مشکل بدهی شهرداری به تأمین اجتماعی و مسدود کردن حساب مالی شهرداری توسط تأمین اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه داد و خواستار همکاری نمایندگان مجلس برای رفع این مشکل شد.

وی تصریح کرد: یکی از معضلاتی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم، مسئله اشتغال است و با وجود اینکه شورای اسلامی شهر هیچ گونه دخالتی در استخدامی ها ندارد ولی روزانه پاسخگوی  تعداد زیادی از شهروندان جویای کار است.

در ادامه نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از روند بررسی بودجه سال 94 کشور گفت: در بودجه سال جاری کشور مبلغ 4 هزار میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شده است.

موسی الرضا ثروتی با اشاره به اینکه خراسان شمالی بالاترین نرخ بیکاری کشور را داراست، گفت: تخصیص بودجه اشتغال برای هر استان براساس تعداد افراد ثبت نامی در مراکز کاریابی و اداره کار است و از حدود 150 هزار نفر بیکاری که در استان وجود دارد تعداد 37 هزار نفر آنها در مراکز کاریابی و اداره کار نام نویسی کرده اند .

وی به احداث بیمارستان تخصصی زنان اشاره کرد و بیان داشت: علیرغم اینکه برخی از مسئولین موافق احداث این مرکز نیستند ولی با همکاری و تعامل شورای اسلامی شهر و تخصیص زمین برای احداث این بیمارستان می توان گام بزرگی در بحث بهداشت و درمان استان برداشت.

ثروتی عنوان داشت: خراسان شمالی کمترین میزان درآمد در کشور را داراست در حالیکه بالاترین درصد پرداخت مالیات را دارد.

شهردار بجنورد نیز در این نشست با گلایه از عدم تخصیص منابع دولتی به شهرداری بجنورد، خواستار اختصاص ردیف بودجه توسعه شهری در اعتبارات بودجه سال آینده شد.

در ادامه دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به شوراهای اسلامی شهر به عنوان دولت محلی نگاه شود و حدود اختیاراتشان افزایش یابد بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر با آنها روبرو هستیم، رفع خواهد شد.

قاسم جعفری با اشاره به سبک زندگی و تقویت فرهنگ ، افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری نقش موثری در فرهنگ و ارائه سبک زندگی درست به شهروندان را دارند.

وی از راه اندازی فنی و حرفه ای سیار خبر داد و گفت: با استقرار این فنی و حرفه ای در مرکز دهستان ها و آموزش به جوانان، می توان تا حدودی مشکل بیکاری جوانان را حل کرد.

در پایان هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از حضور نمایندگان مجلس در جلسه شورای اسلامی شهر با واگذاری زمین جهت احداث بیمارستان تخصصی زنان اعلام موافقت کردند و خواستار پیگیری و تخصیص منابع دولتی و فاینانس به شهرداری بجنورد شدند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت