امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

اعضای شورای اسلامی شهر رفع هر چه سریعتر مشكل بدهی شهرداری بجنورد به تأمین اجتماعی را خواستار شدند

در نشستی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و مدیرکل تامین اجتماعی در دفتر استاندار برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن ارائه مدارک و مستندات قانونی، گفت: مشکل بدهی های شهرداری ها به تأمین اجتماعی مشکل دیرینه ای است که با توجه به محدودیت های مالی شهرداری ها هر ساله با این مشکلات روبرو هستیم.

رضا فیروزه با توضیح اینکه تعدادی از املاک شهرداری از سوی تأمین اجتماعی توقیف شده است و قرار است در صورت پرداخت نشدن بدهی شهرداری، املاک توقیفی به مزایده گذاشته شود، افزود: در حال حاضر قرار است حساب مالی شهرداری توسط این سازمان مسدود شود که این به معنای تعطیلی خدمات رسانی به شهروندان در آستانه سال جدید می باشد.

وی تصریح کرد: هر چه سریعتر بایستی مشکل بین دو دستگاه برطرف شود چرا که گذشت زمان باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای طرفین خواهد شد.

فیروزه با اشاره به بدهی 16 میلیارد تومانی شهرداری به تامین اجتماعی بیان داشت: در خرداد ماه سال جاری چند قطعه زمین برای بدهی تأمین اجتماعی در نظر گرفته شد که به واسطه برخی فرآیندهای اداری که از سوی این سازمان انجام شد، تهاتر صورت نگرفت و این مدت زمان چند ماهه باعث افزایش بدهی شهرداری شد.

در ادامه استاندار خراسان شمالی با بیان این مطلب که تأمین اجتماعی نمی تواند حساب مالی شهرداری را مسدود کند، گفت: با استعلامی که از معاونت حقوقی ریاست جمهوری خواهیم گرفت، میزان اصل بدهی، جرایم شهرداری به بیمه و میزان بخشودگی جرایم مشخص خواهد شد.

علی اکبر پرویزی تصریح کرد: هر دو دستگاه مستندات قانونی خود را ارائه دهند تا طی مکاتبه ای که با معاونت حقوقی ریاست جمهوری خواهیم داشت، این مشکل هر چه سریعتر رفع شود.

وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری پیگیر پرداخت این بدهی هستند، خواستار تعامل و همکاری هر چه بیشتر تأمین اجتماعی شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت