امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

نشست اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با اعضای شورای اسلامی شهر فیروزكوه

نشست اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه

به گزارش روابط عمومی، در این نشست رضا فیروزه، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد، ضمن  تشریح فعالیت ها و عملکرد یکساله شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: برگزاری چنین نشست هایی فرصتی است تا با استفاده از تجربیات و توانمندی های سایر شوراهای اسلامی شهرها، در راستای کاهش مشکلات شهری گام های موثرتری برداشت.

در ادامه دیگر عضو شورای اسلامی شهر، با اشاره به موقعیت و توپوگرافی شهر بجنورد گفت: با استقرار کارخانه های صنعتی در اطراف شهر بجنورد در آینده نه چندان دور شاهد آلودگی هوای شهر خواهیم بود که  در این خصوص،  شورای اسلامی شهر در دوره سوم، تمهیداتی از جمله احداث کمربند سبز شهری را در دستور کار خود قرار داد.

حسین پیلتن اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر بجنورد سکونتگاه های غیر رسمی در اطراف شهر است که تقریبا 70 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

وی افزود: تلاش اعضای شورای اسلامی شهر بر این است که با خدمات رسانی بیشتر، کیفیت بافت این مناطق را به بافت مرکزی شهر نزدیکتر کنند.

پیلتن به انتخابات شورایاران در محلات اشاره کرد و گفت: در دوره قبلی شورا، انتخابات شورایاران در 60 محله از شهر بجنورد برگزار شد و در نهایت 420 نفر به عنوان شورایار انتخاب شدند.

در ادامه رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر گفت: در حال حاضر طرح هادی روستاهای نزدیک  شهر، توسط بنیاد مسکن در حال اجراست که در آینده باعث می شود با ورود روستاها به حریم شهر، مشکلات کمتری  به شهرداری تحمیل شود.

سید حسین نقیب با اشاره به طرح جامع ترافیکی شهر بجنورد افزود: این طرح در سه مرحله به تأیید وزارت کشور رسیده است که اگر مرحله چهارم آن نیز به تأیید وزارت کشور برسد، در سال آینده اجرایی خواهد شد.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر فیروزکوه نیز به بیان مشکلات شهر خود و راهکارهای عملی برای رفع این مشکلات پرداختند و با توجه به پیش رو داشتن جشن 90 سالگی شهرداری فیروزکوه، خواستار انتقال تجربیات شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد (در برگزاری جشن یکصد سالگی) برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم شدند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت