امروز : شنبه, 12 آذر 1401

نشست اعضای كمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر با معاونت امور عمرانی استانداری

 

این نشست که با هدف ارتقای فرهنگ شهرنشینی برگزار شد، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شورا، با اشاره به مشکلات و معضلات پیش روی بافت های حاشیه شهر، گفت: سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهر، یک سوم جمعیت شهر بجنورد را تشکیل می دهند این در حالی است که از امکانات ورزشی و تفریحی، آسفالت، پارک و ... کمتر برخوردار هستند.

سید جلیل کشمیری اظهار داشت: با توجه به اینکه زیربنای کار فرهنگی، فعالیت های عمرانی است بایستی امکانات ورزشی و تفریحی را به سوی این بافت سوق دهیم تا اختلاف فرهنگ به وجود آمده به تدریج کمتر شود.

وی ببان داشت: زیر ساخت های سند توسعه استانداری بایستی بازنگری و اصلاح شود.

در ادامه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن عرض خیرمقدم، با اشاره به سکونتگاه های غیر رسمی گفت: این سکونتگاه ها در اکثر شهرها وجود دارد و از نظر بافت فرهنگی، عمرانی، شهرسازی و ... از قوانین شهرسازی تبعیت نمی کنند.

علی نیا تصریح کرد: شهرداری ها باید برنامه های خاصی در راستای برنامه های دولت برای این مناطق در نظر بگیرند از جمله احداث فرهنگسراها، کتابخانه ها و ... تا اختلاف فرهنگی موجود در حاشیه شهر و مرکز شهر به تدریج رفع شود.

وی همچنین به مسائلی از قبیل ایجاد پیاده راه حد فاصل چهارراه مخابرات تا میدان شهید، پیگیری فعالیت مجدد کارخانه کمپوست، منظر ورودی شهر، سنگ شکن ها و آلودگی زیست محیطی ناشی از آنها پرداخت.

در پایان هر یک از اعضای کمیسیون به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و خواستار حمایت همه جانبه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری از برنامه های کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا شدند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت