امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

تعامل و همكاری شورای اسلامی شهر و شهرداری با نیروی انتظامی برای رفع مشكلات مدیریت شهری

 

در نشستی صمیمی که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندهی انتظامی استان و معاونین فرماندهی در محل شورا برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن عرض خیرمقدم، به بیان مشکلات و معضلات شهری پرداخت.

رضا فیروزه گفت: یکی از مشکلات اساسی شهر بجنورد، نبود پارکینگ عمومی است که به تبع، مشکلات دیگری همچون پارک دوبل خودروها، تخلفات رانندگی و ترافیک سنگین را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به احداث پارکینگ عمومی در هسته مرکزی شهر بیان داشت: طرح احداث پارکینگ طبقاتی در چهارراه مخابرات از سوی شورای اسلامی شهر داده شده ولی در حال حاضر به دلیل برخی مشکلات در شورای تأمین، هنوز اجرایی نشده است.

فیروزه با تاکید بر این موضوع که دغدغه های مسائل شهری هر دو حوزه، مشترک است، عنوان کرد: با برگزاری جلسات متعدد و حضور نمایندگان با تجربه از نیروی انتظامی در کمیسیون های تخصصی شورا و بحث و تبادل نظر در مسائل مختلف شهری می توان معضلات شهری را سریعتر رفع کرد.

در ادامه فرمانده نیروی انتظامی استان، با ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته نیروی انتظامی، گفت: تلاش و کوشش نیروی انتظامی در سال جدید کاهش تلفات درون شهری است که تحقق این امر جز در سایه مشارکت مردم  میسر نمی شود.

سرهنگ مظاهری با بیان معضل سد معبر در شهر، اظهار داشت: نیروهای انتظامی در کنار نیروهای اجرائیات شهرداری برای ساماندهی این موضوع نهایت تلاش خود را می کنند که متقابلا همکاری شهرداری را نیز برای رفع این مشکل شهری می طلبد.

در ادامه هر یک از معاونین نیروی انتظامی به بیان مشکلات در حوزه فعالیت خود از جمله صدور مجوز گسترش کیوسک نیروی انتظامی در میدان شهید با توجه به حساس بودن این منطقه شهری، ساماندهی اماکن متروکه و اراضی خالصه، ، تأمین روشنایی معابر و  پارک ها، جلوگیری از فعالیت غیر مجاز اماکن خرید ضایعات، احداث پارکینگ عمومی در سطح شهر، خریداری دوربین ثبت تخلفات و شناسایی و رفع مشکلات نقاط حادثه خیز، ساماندهی متکدیان، ساماندهی تاکسی های تلفنی و عمومی و ...  پرداختند.

سپس هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر نظرات خود پیرامون مسائل مطرح شده ارائه کردند و خواستار برگزاری جلسات تخصصی مشترک با نیروهای خدوم نیروی انتظامی برای رفع این معضلات شدند.

در پایان فیروزه با اشاره به اینکه بزرگترین پشتوانه شورا و شهرداری، مشارکت مردم در تمامی عرصه هاست، گفت: با وجود اینکه برخی در شهر زندگی می کنند و شهر نشین هستند ولی فرهنگ شهرگرایی ندارند که برای رسیدن به این مهم، نیاز به ارتقا فرهنگ شهروندی داریم و این جز با همکاری و تعامل سازمان های ذیربط محقق نخواهد شد.

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت