امروز : شنبه, 12 آذر 1401

منتظر بروز فاجعه نمانیم/ لزوم بكارگیری اعتبارات دولتی برای ساماندهی مسیل ها

رضا فیروزه، نائب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در جلسه کمیسیون خدمات و زیست شهری شورا عنوان کرد: اگر اعتبارات امسال پاسخگوی ساماندهی مسیل ها نیست، اکنون که دوماه به تدوین بودجه سال آینده وقت داریم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که امکان استفاده از اعتبارات دولتی در سال آینده فراهم شود.

وی تصریح کرد: همکاری نهادهای مربوطه در امور ساماندهی مسیل ها و کانال های شهر و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می تواند منجر به یک تصمیم و حرکت مشترک برای جذب اعتبارات در این خصوص شود.

 فیروزه با تاکید بر اینکه قبل از جذب اعتبارات دولتی نیاز به انجام یکسری اقدامات برای ایمن سازی شهر و سلامت شهروندان است، اظهار داشت: در برنامه کوتاه مدت باید بخشی از منابع درآمدی شهرداری حاصل از دریافت عوارض و بخشی هم از اعتبارات نهادهای مسئول حوزه ساماندهی مسیل ها برای ایمن سازی شهر هزینه شود.

 

وی بیان کرد: جاری شدن سیل در استان های مختلف کشور در چند روز گذشته، باید تلنگر جدی برای مسئولان شهر بجنورد باشد، چرا که ما سابقه از دست دادن جان دو انسان در مرکز این شهر را داریم و باید حواسمان را جمع کنیم تا در بارش های سنگین دچار فاجعه نشویم.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد همچنین گفت: آب هایی که از بالا دست به کال پسته، ملکش، مهنان، بازخانه و شهرک گلستان جاری می شود، می تواند در بارش های سنگین مشکل ساز شود.

 

فیروزه اظهار داشت: با وضع کنونی خندق و خانه های بی بنیان اهالی اطراف مسیل، نیاز به توجه جدی برای ساماندهی مسیل ها داریم، چرا که بی توجهی به این امر سبب بروز فاجعه خواهد شد.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت