امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

استیضاح شهردار بجنورد در دستور كار نیست

نائب رئیس شورای شهر بجنورد در خصوص مطرح شدن بحث استیضاح شهردار بجنورد در افکار عمومی و تشکیل کمپین حمایت از شهردار در فضای مجازی گفت: هیچ استیضاحی در دستور کار شورای شهر بجنورد نیست.

رضا فیروزه نائب رئیس شورای شهر بجنورد  اظهار کرد: با اینکه سئوال کردن از شهردار و یا استیضاح از وی حق قانونی اعضای شورای شهر است ولی در حال حاضرچنین موضوعی در شورای شهر مطرح نیست.

وی افزود: آنچه اتفاق افتاده این است که یک عضو شورای شهر بجنورد سئوالاتی را کتبا از شهردار بجنورد پرسیده است که این سئوالات توسط رئیس شورا  برای شهردار ارسال شده است.

وی با بیان اینکه اعضای شورا از سئوالات مطرح شده توسط این عضو اطلاعی ندارند، اضافه کرد: طبق قانون شهردار مهلت 10 روزه برای پاسخگویی کتبی و یا شفاهی به سئوالات مطرح شده توسط این عضو را دارد.

فیروزه تاکید کرد: استیضاح شهردار زمانی مطرح می شود که یک سوم اعضای شورا شهر،  طرح استیضاح شهردار را امضا کرده باشند که چنین چیزی در شورا مطرح نشده است.

این عضو شورای شهر بجنورد در خصوص تشکیل کمپین حمایت از شهردار بجنورد نیز گفت: کمپین های حمایت از شهردار از مدت ها قبل توسط طرفداران وی تشکیل می شد و چیز جدیدی نیست.

وی در خصوص نظر اعضای شورای شهر در خصوص عملکرد شهردار نیز گفت:  نگرش شورا این است که در دیکته نوشته شده بلاخره چند غلط املایی نیز ممکن است وجود داشته باشد که کار شورا تصحیح غلط های املایی است.

فیروزه افزود: اعضای شورا از بخشی از اقدامات شهردار راضی هستند و بخشی نیز نتواسته رضایت شورا را تامین کند .

نائب رئیس شورای شهر بجنورد گفت: مصوبات اکثریت شورا چشم انداز حرکت شهردار را تعیین می کند و راضی بودن و یا نبودن یک عضو شورا از عملکرد شهردار ملاک عمل نیست.

وی اظهار کرد: اختلاف نظرها در همه شورا ها وجود دارد و در شورای شهر بجنورد نیز نسبت به عملکرد شهردار به تناسب موضوعات نظرات متفاوت است در حالی که طرح آسفالت جاده باباموسی که مصوبه جلسه اخیرشورا بود با رای 10 نفر از اعضای شورا به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: در انتخاب شهردار همیشه اکثریت و اقلیتی وجود دارد که با اکثریت نیز شهردار انتخاب می شود و اگر کسی در  جمعی،  توجهی به خواست اکثریت نکند، اشتباه می کند.

فیروزه در عین حال خاطر نشان کرد: هر عضو شورا از زمان انتخاب شدن، وکیل مردم است و وظیفه رسیدگی به حقوق مردم را دارد و اگر این شورا سئوال نکند، استیضاح نکند، بازدید نکند و انتقادی از عملکرد شهردار نداشته باشد، برای چه به عنوان وکیل مردم نامزد شده است.

اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد نیز در این خصوص گفت: خوشبختانه جلسه اخیر شورا چهار شنبه هفته گذشته به صورت علنی و با حضور خبرنگاران برگزار شد که در این جلسه موضوع استیضاح مطرح نشد.

افشین فر اضافه کرد: آقای محمد حسن شادمهر سئوالاتی از شهردار داشتند که این سئوالات تنها با امضای خود وی برای شهردار بجنورد ارسال شد.

وی تاکید کرد: این یک سئوال عادی یک عضو شورا از شهردار بوده و شورا استیضاحی را در دستور کار قرار نداده است.

افشین فر در رابطه با تشکیل کمپین حمایت از شهردار نیز گفت: ما نباید درباره تشکیل کمپین پاسخ گو باشیم و کسانی که این کمپین را تشکیل داده اند علت را توضیح دهند.

وی خاطر نشان کرد: هرجا شهردار اقدام خوبی انجام داده است شورا از وی تشکر کرده و هرجا احساس کرده انحرافی از بودجه وجود داشته وظیفه دارد، اعلام نماید.

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت