امروز : جمعه, 11 آذر 1401

برنامه‌های توسعه شهری باید در راستای طرح تفصیلی باشد

برنامه‌های توسعه شهری باید در راستای طرح تفصیلی باشد

کشمیری، نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:
برنامه‌هاى توسعه شهری بايد در راستاى طرح تفصيلى باشد

عضو شوراى شهر بجنورد گفت: برنامه‌هاى شهرى بايد در راستاى طرح تفصيلى شهر باشد تا خدمات‌رسانی به مردم امکان‌پذير شود.

سید جلیل کشميرى در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالى اظهار کرد: توسعه شهرى بجنورد به سمت جاده‌ى اسفراين است و به دليل اراضى کشاورزى کمتر و زيرساخت‌هاى مناسب شهری، اين منطقه مي‌تواند از مهمترين نقاط توسعه شهرى در مرکز استان محسوب شود.

وى در رابطه با علل ديگر توسعه شهرى در این مسیر خاطرنشان کرد: شهرک توريستى، مسير گذر راه آهن بجنورد و اسفراين و احداث سد بش قارداش، از ديگر دلايل توسعه‌ى شهرى در این  منطقه به شمار می‌روند.

کشميرى در ادامه با اشاره به جدول‌گذاری شهرداری در قسمت زیرین پل 19 مهر، گفت: فضاى جنوبی و شمالى پل جدول‌گذارى شده و نبايد اجازه داد که این فضا به کارگاه‌هاى اشخاص حقيقى تبديل شود.

وى اضافه کرد: این پل به منظور ایجاد پارکينگ ساخته نشده و هدف از ساخت آن کاستن از ترافيک سطح شهر بوده و انتظار می‌رود مردم از فضاهاى مشخص شده براى پارکينگ استفاده کنند.

عضو شوراى اسلامی شهر بجنورد بيان  کرد: فضاى زير پل نياز به اصلاح معبر دارد اما زمان اجرای این برنامه‌ها هنوز مشخص نشده است.

کشمیری در زمینه ساختمان‌هاى ادارى که در کوچه‌ها مشغول به فعاليت هستند نیز خاطر‌نشان کرد: ادارات به تدريج بايد به سايت ادارى منتقل شوند تا سايت ادارى متمرکزی در مرکز استان فعالیت داشته باشد.

وی در خصوص فعاليت‌هاي با الويت بالاتر در شهرداری بجنورد، گفت: جذب سرمايه‌گذار داخلى و خارجى، ايجاد و احداث پارک‌ها و فضاى بازى براى کودکان و توسعه‌ى ناوگان حمل و نقل عمومى از مهم‌ترين برنامه‌هايى است که الويت بالاترى براى اجرا دارند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت