امروز : جمعه, 11 آذر 1401

كمك ۵۰۰ میلیون ریالی شهرداری بجنورد به ساخت موكب در كربلا

كمك ۵۰۰ میلیون ریالی شهرداری بجنورد به ساخت موكب در كربلا

در تازه ترین جلسه شورای شهر بجنورد مصوب شد؛
کمک ۵۰۰ میلیون ریالی شهرداری بجنورد به ساخت موکب در کربلا

خبرگزاری شبستان: بر اساس تازه ترین مصوبه شورای شهر، شهرداری بجنورد متعهد شده مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال به ستاد اربعین حسینی کمک کند تا برای راه اندازی موکب های استان در کربلا هزینه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حسین پیلتن، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد شامگاه (۸ آبان) در جلسه شورای شهر بجنورد با اشاره به این که خراسان شمالی باید مبلغ 5 میلیارد ریال برای ساخت موکب در اربعین امسال در عتبات عالیات هزینه کند، گفت: بخشی از این اعتبار باید به واسطه شهرداری ها تامین شود.

 وی به تشریح سهم هر یک از شهرداری ها در پرداخت هزینه ساخت موکب هم اشاره کرد و گفت: بر اساس نامه ای که از استانداری به شهرداری های استان فرستاده شده باید شهرداری های استان بر اساس میزان درآمدشان به ساخت موکب کمک کنند.

 سید جلیل کشمیری، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر بجنورد هم در این جلسه عنوان کرد: در اربعین امسال 5 هزار زائر از این استان عازم عتبات خواهند شد که این تعداد زائر نیاز به خدمات و موکب مناسب دارند.

 وی با اشاره به این که سایر استان ها موکب های درخور و شایسته ای برای زائران خود مهیا کرده اند، افزود: این موکب ها تا سالیان سال برای زائران استان در عتبات باقی خواهد ماند.

اگر چه «سید حسین نقیب» نایب رئیس کمیسیون نظارت، پیگیری و حقوقی شورای شهر بجنورد با این طرح مخالفت کرد و اظهارداشت: بهتر است هزینه تامین ساخت موکب از محل منابع دولتی نباشد و مسئولان استانی به خواست خودشان در این کار خیر شریک شوند، اما شورای شهر مصوب کرد مبلغ 500 میلیون ریال از سوی شهرداری بجنورد به ستاد اربعین حسینی کمک شود.

 بر پایه این گزارش؛ همچنین در این جلسه مصوب شد که شهرداری بجنورد به درخواست مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مبلغ 40 میلیون ریال بابت پرداخت هزینه اجاره سالن دانشگاه آزاد برای برگزاری برنامه روز شوراها پرداخت کند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت