امروز : جمعه, 18 آذر 1401

چرا اسناد مالی ساخت پارك مینیاتور كه هنوز احداث نشده به ثبت رسیده است

چرا اسناد مالی ساخت پارك مینیاتور كه هنوز احداث نشده به ثبت رسیده است

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد:
چرا اسناد مالی ساخت پارک مینیاتور که هنوز احداث نشده به ثبت رسیده است

پارک مینیاتور در بجنورد یکی از پروژه‌هایی بوده که سال گذشته برای ساخت مصوب شد و حتی زمینی نیز شهرداری و شورای شهر برای آن مشخص کردند اما احداث این پارک با مشکلاتی مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: درحالیکه هنوز پارک مینیاتور احداث نشده چرا اسناد مالی ساخت این پارک ثبت شده است.

علیرضا باغچقی افزود: درحالی هنوز پرونده اجرای این پارک روی میز شورا قرار دارد که هزینه‌های مالی ساخت این پارک پرداخت شده و این به آن معنا است که اسناد این پروژه به صورت صوری تهیه شده است.

وی خواستار ورود شورا به بررسی این پرونده شد و گفت: شورا بررسی کند که هزینه‌های این پارک در کجا هزینه شده است.

سید حسین نقیب، رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد در ادامه جلسه اظهار کرد: در دوره مدیریت شهردار پیشین برای احداث پارک مینیاتور در مساحت سه و نیم هکتار در حد فاصل خیابان‌های نامجو و صفا قراردادی 47 میلیون تومانی میان شهرداری بجنورد و یک شرکت مشاوره ای برای طراحی این پارک منعقد شد.

وی ادامه داد: این شرکت مشاوره ای در مراحل پایانی طراحی این پارک متوجه می‌شود که یک محور 16 متری از وسط این زمین سه و نیم هکتاری می‌گذرد که مساحت این زمین به دو و نیم هکتار کاسته خواهد شد و اجرای طرح نیز دیگر قابلیت اجرا ندارد.

به گفته نقیب در همین راستا، معاونت عمرانی شهرداری بجنورد نیز عنوان کرد که این شرکت مشاوره ای باید وضعیت زمین در طرح تفصیلی شهر بجنورد را از شهرداری استعلام می‌گرفت.

وی بیان کرد: در حال حاضر این شرکت مشاوره ای مطالبه کامل مبلغ قرارداد منعقد شده را از شهرداری بجنورد درخواست کرده است.

علی اکبر هاتفی، از دیگر اعضای شورا نیز ادامه داد: بررسی بودجه‌های سال‌های 92 تا 94 حکایت از این دارد که بابت احداث پارک مینیاتور مبالغی پرداخت شده اما این مبالغ بجای اینکه صرف احداث پارک مینیاتور شود صرف بازسازی فرهنگسرای شهروند شده است.

هاتفی تصریح کرد: بنده در کمیسیون معاملات، اسنادی را برای ساخت این پارک امضا کردم که اعتبار مورد نظر برای احداث پارک صرف شود درحالیکه شهردار پیشین با جابجایی اعتبار، مبالغ را برای بازسازی ساختمان فرهنگسرای شهروند صرف کرد.

وی گفت: در حال حاضر طراحی انجام شده دیگر به درد شهرداری بجنورد نمی‌خورد و پرداخت حق الزحمه مشاور نیز بیجا پرداخت می‌شود.

حسین پیلتن، رئیس شورای شهر بجنورد نیز اظهار کرد: در بودجه سال مالی 94 برای اجرای احداث این پارک 800 میلیون تومان اعتبار مصوب شد تا هزینه شود، با این وجود، شهردار پیشین این اعتبار را برای بازسازی فرهنگسرای شهروند هزینه کرد و این در حالی است که او برای این اقدام هیچ مجوزی را از شورا اخذ نکرده بود.

وی تصریح کرد: شرکت مشاوره ای نیز بدون ارزیابی وضعیت ملک در طرح تفصیلی شهر بجنورد اقدام به طراحی کرده بود.

وی تاکید کرد: واگذاری انجام طراحی به این شرکت مشاوره ای بر اساس رابطه صورت گرفته و بنده معتقد هستم که این اقدام اصولی و صحیح انجام نشده است بنابراین با پرداخت حق الزحمه به این شرکت موافق نیستم.

حسین نقیب نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه فرهنگسرای شهروند در درون این پارک پیش بینی و شهردار وقت نیز بر عبور محور 16 متری از وسط این سه و نیم هکتار زمین مطلع نبوده است بنابراین تقاضا می‌کنم که موضوع برای کشف مقصر به کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بجنورد ارجاع شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت