امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

تبدیل وضعیت نیروهای شركتی شهرداری بجنورد به قراردادی/ ارائه طرح ایجاد خطوط دوچرخه‌سواری

در نشست شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح شد
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری بجنورد به قراردادی/ ارائه طرح ایجاد خطوط دوچرخه‌سواری

تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری بجنورد به قراردادی، ارائه طرح ایجاد خطوط دوچرخه‌سواری و بررسی قرارداد نقشه‌برداری بوستان مینیاتور از موضوعاتی بود که در نشست شورای اسلامی شهر بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رضا فیروزه عضو شورای اسلامی شهر بجنورد صبح امروز در نشست شورای اسلامی شهر اظهار کرد: شهرداری هزینه‌های زیادی را بابت حقوق کارکنان شرکتی در قسمت‌های مختلف به شرکت‌های طرف قرارداد پرداخت می‌کند.

وی بیان داشت: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده ماهانه یک میلیارد و 200 میلیون ریال اضافه پرداختی بابت این کارکنان شرکتی به شرکت‌های طرف قرارداد پرداخت‌ شده که مبلغ قابل‌توجهی است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود تا شهرداری راسا اقدام به انعقاد قرار داد با نیروهای شرکتی کند که به‌طورقطع با تحقق این مهم، هزینه‌ها در این بخش کاهش می‌یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد هم با اشاره به نامه ستاد هماهنگی اربعین حسینی خراسان شمالی  اظهار کرد: در راستای کمک به موکب‌های اربعین حسینی در مسیر کربلا برای هر یک از شهرداری‌های 22 گانه خراسان شمالی مبالغی در قالب کمک منظور شده است که سهم شهرداری مرکز استان 500 میلیون ریال در نظر گرفته‌ شده است.

 حسین پیلتن با یادآوری اینکه برای شهرداری شیروان 250 میلیون ریال و برای شهرداری‌های اسفراین و جاجرم هرکدام 200 میلیون ریال در نظر گرفته‌ شده است تصریح کرد: بر اساس آمارها حدود 6 هزار نفر از استان در ایام اربعین در کربلا حضور خواهند یافت، ازاین‌رو خدمات‌رسانی به‌منظور رفاه حال زائران در این ایام در سطح موکب‌ها ضرورت دارد.

وی بیان داشت: اجتماع بزرگ مسلمانان در قالب پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی یقینا نمایش اقتدار و عظمت مسلمانان است.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد  تصریح کرد: مسلمانان در این ایام بار دیگر با مشارکت میلیونی خود در کربلا با آرمان‌های امام حسین(ع) تجدید عهد و میثاق می‌کنند.

به گزارش فارس، اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد در این نشست با نامه ستاد هماهنگی اربعین حسینی خراسان شمالی مبنی بر کمک به این ستاد در راستای اجرای برنامه‌های اربعین موافقت کردند.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد هم از ارائه پیشنهاد شهرداری برای ایجاد خط ویژه دوچرخه‌سواری از میدان شهید تا میدان بازرگانی در هسته مرکزی این شهر خبر داد.

سید حسین نقیب اظهار کرد:  بر اساس این پیشنهاد مقرر است تا فضایی در منتهی‌الیه پیاده‌روها برای این منظور جانمایی شود که موضوع در کمیسیون عمران و ترافیک بررسی شد.

وی بیان داشت: لازم است تا شهرداری این پیشنهاد را در قالب لایحه کامل به همراه نقشه‌ها و جزئیات به‌منظور بررسی  و تصمیم‌گیری و تصمیم‌گیری نهایی در صحن شورای شهر به کمیسیون عمران و ترافیک شورا ارائه دهند.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در بخش دیگری به موضوع طرح پارک مینیاتور در زمین‌های ارتش اشاره کرد و گفت: مقرر بود تا این طرح بین خیابان نامجو و ارتش اجرا شود و فضای 3.5 هکتاری بدین منظور پیش‌بینی‌ شده بود که تهیه نقشه و طرح آن به یکی از شرکت‌های اجرا و طراحی سپرده شد.

وی گفت: پس‌ از آن با عبور معبر از میان این پارک بر اساس نقشه‌های موجود، مواجه شده که عملا مشکلات جدی را برای اجرای این طرح به وجود آورده است.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد اضافه کرد: با گذر این معبر عملا یک هکتار از فضای این پارک کاسته خواهد شد و طراحی‌هایی انجام‌شده برای ساخت پارک مینیاتور که بر اساس فضا 3.5 هکتاری پیش‌بینی‌ شده بود را دچار مشکل می‌کند.

وی گفت: از سویی برای تهیه این نقشه باید 500 میلیون ریال پرداخته شود که اکنون به خاطر همین مشکلات هزینه‌ای به شرکت نقشه‌کشی طرف قرارداد پرداخت‌ نشده و اکنون شرکت نقشه‌کشی به دنبال وصول طلب خود از شهرداری است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد هم دراین‌باره گفت: ما سال گذشته 8 میلیارد ریال برای اجرای پارک مینیاتور اعتبار گذاشتیم که بنا به اظهار شهردار وقت این اعتبارات در فرهنگسرا هزینه شده که قابل تامل است.

اعظم‌السادات افشین‌فر بیان داشت: اینکه شهرداری با مشکلاتی که در نحوه اجرا و از سویی تهیه نقشه پارک مینیاتور به وجود آمده، بخواهد هزینه‌ای در این زمینه پرداخت کند حیف‌ومیل اعتبارات است.

وی گفت: این در شرایطی است که شرکت طرف قرارداد با شهرداری برای تهیه نقشه از عبور از وسط این بوستان اطلاع داشته و باید بر اساس آن طراحی‌ها را انجام می‌داد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد هم گفت: از مشاور شهردار وقت انتظار می‌رفت تا با توجه به تجربه و تخصصش در این زمینه بیشتر دقت کرده و وقت می‌گذاشتند.

رضا فیروزه خاطرنشان کرد: اساسا فرایند طرح پارک مینیاتور درست طی نشده و ما اکنون با این مشکلات مواجه هستیم.

در این نشست همچنین اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با پیشنهاد شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی مبنی بر اصلاح تبصره 3 و افزایش آب‌بهای مشترکین شهر بجنورد موافقت کردند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت