امروز : دوشنبه, 03 آبان 1400

500 میلیون تومان برای تیم داری شهرداری بجنورد

500 میلیون تومان برای تیم داری شهرداری بجنورد

اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با طرح کمک‌هزینه شهرداری برای اعزام هیات والیبال بجنورد برای شرکت در مسابقات کشوری موافقت کردند .

به گزارش اتفاقیه، اعضای شورای شهر بجنورد در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با طرحی که شهردار بجنورد برای اعزام هیات والیبال بجنورد به مسابقات لیگ کشوری داده بود موافقت کردند .

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی (ورزشی) شورا دراین‌باره گفت: شهرداری باهدف کمک به تیم والیبال برای شرکت در مسابقات لیگ کشوری که از 20 آبان ماه امسال شروع و به مدت پنج ماه ادامه دارد، این پیشنهاد را به شورای شهر داده است .

سید جلیل کشمیری اظهار داشت: شهرداری مبلغ پنج میلیارد و47 میلیون ریال برای کمک به اعزام این تیم در نظر دارد .

وی افزود: این میزان مبلغ از محل اعتبارات شهرداری به‌تدریج و در چند مرحله به تیم والیبال بجنورد پرداخت می‌شود .

آسفالت جاده ی محل دفن زباله باباموسی اسراف است

رئیس شورای شهر بجنورد در ادامه با قرائت مکاتبه شهردار در خصوص اصلاح جاده دسترسی به محل دفن زباله گفت: شهردار بجنورد در این مکاتبه اظهار داشته است که بر اساس مصوبه کمیته مدیریت پسماند استان محل جدیدی برای دفن زباله تعیین و برای تصویب آن به مراجع قانونی ارجاع داده‌شده لذا تا تعیین و تکلیف نهایی هرگونه هزینه برای بازسازی جاده محل دفن زباله اسراف هزینه است .

 اعظم السادات افشین فر اظهار داشت: تاکنون چندین بار مصوبه برای آسفالت راه ‌دسترسی دفن زباله در جاده باباموسی برای شهردار بجنورد ارسال‌شده است که متأسفانه با توجه به مشکلات عدیده‌ای که به وجود آمده است توجهی به آن نشده است .

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورا شهر در ادامه گفت: با توجه به اینکه آسفالت جاده دسترسی دفن زباله در باباموسی از طرف شورای شهر تصویب‌شده و متأسفانه تاکنون اجرایی نشده بااین‌وجود شهردار نامه ای به‌منظور اینکه آسفالت این مسیر اسرف هزینه می‌باشد ارسال کرده است .

محمدحسن شادمهر بابیان اینکه نامه شهردار توهین به اعضای شورای شهر است اظهار داشت: مکاتبه شهردار به این معنی است که اعضای شورا در این باره بی اطلاع هستند !

وی افزود: شهردار می‌توانست اعلام کند که بودجه لازم برای آسفالت این جاده را ندارد نه اینکه بگوید هزینه کردن در این مسیر اسراف هزینه است .

کمک برای ثبت جهانی آئین رقص محلی کردی

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: شخصی برای ساخت مستند آئین رقص محلی کردی باهدف ثبت جهانی کردن این رقص تقاضای کمک مالی از شورای شهر کرده است .

کشمیری اظهار داشت: ساخت این مستند در کشور ونزوئلا انجام می‌شود و پس‌ازآن در اختیار معاونت فرهنگی هنری شهرداری قرار می‌گیرد تا به‌عنوان تولید ویژه ثبت جهانی شود .

این عضو شورا افزود: رضا خدادادی برای اینکه استان‌های دیگر از این مستند کپی‌برداری نکنند و به‌عنوان مدافع حقوق استان برای ساخت این مستند قدم برمی‌دارد .

وی تصریح کرد: این مستندساز مبلغ 15 میلیون تومان برای هزینه سفر خود درخواست کمک کرده است .

دعوت از مداح کشوری برای دهه دوم محرم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: موسسه فرهنگی هنری ترنم اندیشه مبلغ سی میلیون ریال برای دعوت از مداح کشوری (طاهری) برای دهه دوم محرم، درخواست کمک کرده است .

کشمیری اظهار داشت: در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با پرداخت یک‌میلیون تومان به این منظور موافقت شده است .

ادارات دوخت فرم‌های کارمندان را به خیاطان بومی بدهند

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه گفت: رئیس اتحادیه صنف خیاطان بجنورد مکاتبه‌ای مبنی بر بخشنامه شدن دوخت فرم‌های اداری در داخل استان را داده است .

رضا فیروزه اظهار داشت: بسیاری از ادارات استان دوخت کت‌وشلوار و فرم‌های اداری را به خارج از استان می‌دهند که این سبب گلایه‌مندی صنف خیاطان بجنورد شده است .

وی افزود: در یک سال اخیر اوضاع بازار بسیار راکد شده است به‌گونه‌ای که بسیاری از کسبه پروانه کسب خود را باطل و مغازه‌های خود را کرایه داده‌اند .

وی تصریح کرد: با توجه به رکودی که در بازار به وجود آمده مسئولان باید توجه بیشتری کنند و همچنین در راستای حمایت از تولید در استان برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهند .

کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت

همچنین در این جلسه مبلغ پنجاه میلیون ریال کمک‌هزینه برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت مصوب شد تا به‌حساب آموزش‌وپرورش واریز شود .

به گزارش اتفاقیه، در این جلسه مقرر شد تا  برای تعیین و تکلیف آسفالت جاده حمل زباله باباموسی از شهردار دعوت شود و نیز برای حمایت از تولید در استان از طرف شورا به ادارات استان مکاتبه شود تا تمام ادارات ازاین‌پس دوخت فرم‌های خود را به خیاطان استان تحویل دهند .

همچنین اعضا شورا با کمک‌هزینه یک‌میلیون تومان برای کمک به موسسه فرهنگی هنری ترنم اندیشه جهت دعوت از مداح کشوری موافقت کردند و نیز در خصوص درخواست کمک‌هزینه اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان خراسان شمالی برای سفر چهار دانش‌آموز به کربلای معلی به مبلغ یک‌میلیون و دویست هزار تومان موافقت شد .

گفتنی است اعضای شورای شهر با کمک‌هزینه پنج میلیارد و 47 میلیون ریالی شهرداری برای شرکت هیئت والیبال استان در مسابقات لیگ کشوری و نیز کمک‌هزینه سفر مستندساز رقص محلی کردی موافقت کردند .

  • بازدید امروز: 545
  • بازدید دیروز: 611
  • بازدید ماه: 1622
  • بازدید سال: 98504
  • بازدید کل: 1265174
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت