امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

اجرای طرح بزرگ گردشگری در پلنگ ‌دره بجنورد

 

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از اجرای طرح بزرگ گردشگری در پلنگ دره بجنورد با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران خبر داد.

رضا فیروزه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به توافقات اخیر با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی مبنی بر واگذاری زمین در دوبرار بجنورد برای احداث باغ موزه دفاع مقدس اظهار کرد: طبق این توافقات مقرر شد تا پلنگ دره بجنورد که اکنون در تصرف این اداره کل بوده، تحویل شهرداری بجنورد به عنوان مالکان آن شود.  

وی با اشاره به وسعت 23 هکتاری پلنگ دره بجنورد بیان داشت: البته در بخشی از این منطقه مستثنیات وجود داشته که باید تعیین تکلیف و حقوق مردم پرداخت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بیان داشت: اجرای طرح بزرگ گردشگری در پلنگ دره بجنورد با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران از اولویت‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری است.

فیروزه گفت: بر همین مبنا در راستای توسعه منطقه ملی نمونه گردشگری باباامان پلنگ دره به این بوستان متصل خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان استان در حوزه گردشگری مدت اقامت مسافران است، تصریح کرد: به طور حتم با اجرای طرح بزرگ گردشگری در این منطقه و جلب مسافران، شاهد افزایش مدت ماندگاری گردشگران در استان خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: با تعیین تکلیف و روشن شدن وضعیت منطقه پلنگ دره، عملا کار طراحی و تهیه سایت پلان به منظور اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری در این مجموعه آغاز خواهد شد.

به گفته وی یکی از مهم‌ترین طرح‌های پیش‌بینی شده در پلنگ دره، ایجاد مجموعه بزرگ آبی با توجه به قابلیت بالا منطقه است.

فیروزه با یادآوری اینکه موضوع فراخوان برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این طرح در آینده نزدیک از طریق روزنامه انجام خواهد شد، اظهار امیدواری کرد تا با اجرای این طرح زمینه‌های توسعه بخش گردشگری استان بیش از پیش فراهم شود.

وی تاکید کرد: اجرای طرح‌های مختلف با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران از رویکردهای اصلی شورای اسلامی شهر بجنورد بوده که خوشبختانه تاکنون قدم‌های خوبی در این زمینه در بجنورد برداشته شده است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت