امروز : جمعه, 18 آذر 1401

طرح سؤال از شهردار بجنورد در شورای شهر

طرح سؤال از شهردار بجنورد به‌منظور پاسخگویی به موضوعات مطرح‌شده توسط برخی از اعضای شورای شهر کلید خورده است و در صورت قانع‌کننده نبودن پاسخ شهردار موضوع استیضاح وی کلید می‌خورد.

به گزارش اتفاقیه، سؤال از شهردار بجنورد توسط برخی از اعضای شورای شهر در جلسه شب گذشته مطرح شد و براتیان طی 10 روز فرصت پاسخگویی به سؤالات مطرح‌شده را دارد.

البته در جلسه شب گذشته موضوع کمپوست بجنورد نیز مطرح شد که شهردار بجنورد دراین‌باره گفت: فضای ساخت کارخانه کمپوست در زمینی به مساخت 20 هکتار مشخص‌شده که از این مساحت 15 هکتار برای دفن زباله و پنج هکتار برای ساخت کارخانه اختصاص می‌یابد.

روح‌الله براتیان اظهار داشت: با ساختن کارخانه کمپوست زباله‌های شهری بجنورد، شیروان و فاروج برای بازیافت به این محل جدید منتقل خواهد شد.

وی ظرفیت کارخانه مدنظر را 300 تن در روز اعلام کرد و افزود: هزینه‌های ساخت بر عهده وزارت کشور است و قرار نیست شهرداری برای ساخت آن هزینه‌ای پرداخت کند.

همچنین در این جلسه پاسخ نامه شهردار بجنورد به سؤال اعضای شورا مبنی بر اینکه چرا راه دسترسی محل دفن زباله در جاده باباموسی آسفالت نمی‌شود قرائت شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز پیشنهاد داد: موضوع عدم تسطیح جاده بابا موسی برای حمل زباله در راستای تعیین تکلیف نهایی باید به کمیسیون زیست و محیط شهری برود چراکه ما باید پاسخگوی مردم و مسئولان باشیم.

اعظم السادات افشین فر اظهار داشت: شهردار در پاسخ به درخواست‌های اعضای شورای شهر مبنی بر عدم آسفالت جاده دسترسی دفن زباله پاسخ داده که هزینه برای این مکان اسراف هزینه است.

وی افزود: شهردار بجنورد با جواب این نامه مخالفت خود را برای تسطیح جاده دسترسی دفن زباله باباموسی اعلام کرده است.

شهردار برای اعضای شورای شهر تعیین تکلیف نکند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه گفت: شهردار برای اعضای شورای شهر و مصوباتی که از طرف اعضای شورا تصویب‌شده است تعیین تکلیف نکند.

سید جلیل کشمیری اظهار داشت: شهردار باید برای پروژه‌هایی که شورای شهر برای آن‌ها وقت می‌گذارد احترام قائل باشد.

کشمیری افزود: اگر هزینه آسفالت جاده بابا موسی قرار است در مکان دیگری هزینه شود باید به کمیته فنی برود و پس از طی شدن روند قانونی، آسفالت انجام نشود، نه اینکه شهردار با اعمال سلیقه در هر مکانی که خواست هزینه کند.

به گزارش اتفاقیه، این لایحه با مخالفت 10 نفر از شورای اسلامی شهر بجنورد رای نیاورد و تصمیم بر آن شد که آسفالت جاده دسترسی به محل دفن زباله‌های باباموسی هرچه سریع تر انجام شود.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت