امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

جای خالی واحد سیستم كنترل پروژه ها در شهرداری بجنورد/اجرای ماده 9 برای 3 ملك

پیلتن عنوان کرد :

 ملک یک عضو شورای شهر بجنورد با تصریح بر اینکه نظارت بر فرآیند اجرای پروژه های عمرانی واگذار شده از سوی شهرداری بجنورد به پیمانکاران بسیار ضروری است، بر لزوم راه اندازی واحد سیستم کنترل پروژه ها در این شهرداری برای نظارت بر عملکرد پیمانکاران تاکید کرد .

 

حسین پیلتن، عضو شورای شهر بجنورد در گفت و گو با خبرنگار اترک نیوز با اشاره به اینکه شهروندان بجنوردی از وضعیت سنگ فرش های جدید پیاده روهای سطح شهر که به درستی اجرایی نشده اند و دارای نقص هستند، گلایه دارند، اظهار کرد: درصورتیکه نظارت ها بر عملکرد پیمانکار اجرای این پروژه به دقت و به طور مستمر انجام می شد هزینه های صرف شده، اتلاف نمی شد .

پیلتن تصریح کرد: در شهرداری بجنورد باید واحدی با نام واحد سیستم کنترل پروژه ها مستقل از واحد عمرانی راه اندازی شود تا این واحد بر فرآیند اجرای پروژه هایی که از سوی شهرداری بجنورد به پیمانکاران واگذار می شود، نظارت کند که آیا پیمانکاران طبق قرارداد عمل می کنند یا خیر !.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با راه اندازی این واحد و انجام نظارت های آنان، پیمانکاران علاوه بر اینکه ملزم به اجرای صحیح و استاندارد اجرای پروژه خواهند شد حتی باید براساس زمان بندی مشخص شده پروژه را به بهره برداری برسانند .

وی با اذعان بر این نکته که اعضای شورای شهر بجنورد خواستار راه اندازی این واحد در مجموعه شهرداری بجنورد هستند، عنوان کرد: با راه اندازی این واحد، پروژه ها، استاندارد اجرایی خواهند شد و نظم بر اجرای پروژه ها حاکم می شود .

این عضو شورا همچنین یادآور شد: درصورتیکه شهرداری بجنورد بر راه اندازی این واحد اراده داشته باشد هزینه های پرسنلی خود به خود از درون این پروژه ها به دست می آید و دیگر نیاز به صرف اعتبارات زاید نیست .

وی در ادامه درباره تعیین تکلیف تملک پنج واحد ملکی که در مسیر بازگشایی چند خیابان قرار داشتند نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه دو مالک که املاک آنها واقع در خیابان امام خمینی شرقی ابتدای خیابان آزادی واقع هستند با شهرداری بجنورد در زمینه قیمت های اعلام شده به توافق نرسیدند، پرونده آنها برای قیمت گذاری به دستگاه قضا ارسال شد تا براساس اعمال ماده 9 قیمت کارشناسی، انجام و مبلغ به حساب مالکان واریز و این دو ملک تخریب شوند .

وی همچنین به ملک واقع در انتهای خیابان قیام جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: مالک اصرار دارد که شهرداری یک زمین معوض در همان خیابان را به وی واگذار کند و این در حالی است که شهرداری هیچ زمین تحت تملکی را در آن منطقه ندارد و شهرداری اعلام کرده است که در هر نقطه از شهر که زمین تحت تملک داشته باشد را به وی واگذار خواهد کرد که این مالک نیز این پیشنهاد را نپذیرفته است .

پیلتن افزود: بنابراین پرونده این مالک نیز به دستگاه قضا ارسال شده است تا ماده 9 برای آن اعمال شود .

وی به دو مالک دیگر نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شهرداری بجنورد در حال رایزنی با این دو مالک است که طرفین تاحدودی به توافقاتی بر روی قیمت های پیشنهاد شده، دست یافته اند .

وی تاکید کرد: شورای شهر بجنورد و شهرداری به هیچ وجه خواستار اجرای اعمال ماده 9 برای تعیین تکلیف املاک در مسیر بازگشایی معابر نیستند و خواهان توافق امور هستند .

این عضو شورای شهر بجنورد همچنین به وضعیت پرونده پروژه پارکینگ مخابرات نیز اشاره و عنوان کرد: این پرونده به کمیسیون ماده 5 ارسال شده است و بررسی های فنی آن در حال انجام است .

پیلتن در خاتمه درباره اجرای طرح ممیزی املاک شهر بجنورد نیز اظهار کرد: قرارداد اجرای طرح میان شهرداری بجنورد با پیمانکار منعقد شده است و پیمانکار در حال جذب نیرو و آموزش به آنان است .

وی گفت: پیش بینی می شود که پیمانکار از ابتدای نیمه دوم سال جاری اجرای طرح را آغاز کند و اجرای این طرح یک سال به طول خواهد انجامید .

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت