امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

اولویت اصلی شهرداری باید حفظ فضای سبز باشد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه این جلسه گفت: اولویت اصلی شهرداری باید حفظ فضای سبز باشد و با مدیریت صحیح فضای سبز را گسترش دهد.

اعظم السادات افشین فر اظهار داشت: با مشاهده وضعیف تأسف بار درختان و فضای سبز شهری مسئولیت بیشتری در مقابل حفظ آنها داریم که باید برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: شهرداری برای تمام پروژه های عمرانی بجنورد باید ناظر فضای سبز داشته باشد تا آسیبی به فضای سبز وارد نشود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به رفتار توهین آمیز پیمانکار خیابان طالقانی شرقی بجنورد گفت: پیمانکاری که توجهی به فضلی سبز شهر نداشته باشند خلع پیمان و قرارداد آنها لغو می شود تا تمام پیمانکاران بدانند بحث فضای سبز جدی است.

افشین فر با اشاره به قنات صدرآباد گفت: قنات 70 ساله صدرآباد خشک شده است که باید بررسی های لازم در این باره صورت گیرد.

در نتیجه در این جلسه مقرر شد از متخصصان فضای سبز و کارشناسان استانی و در صورت لزوم از خارج از استان جهت برگزاری کمیسیون های تخصصی برای نجات درختان استفاده شود؛ همچنین مقرر شد طرح های عمرانی که خسارت بسیاری به درختان سطح شهر وارد آورده است توسط سازمان پارک ها گزارش شود تا از طریق شورا تصمیم گیری لازم انجام شود؛ همچنین از این چس پروژه های عمرانی با نظارت کارشناسان فضای سبز اجرا شود و سازمان پارک ها باید آموزش های لازم را به کارگران و کارکنان درخصوص فضای سبز ارائه دهد.

همچنین درخصوص آتش سوزی جنگل باباامان با مسئولان و پرسنل خاطی به دلیل مقصر بودن در انجاک وظایف برخورد لازم صورت پذیرد.

مقرر شد درخصوص پارک بش قارداش و خطر خشک شدن درختان آنها جلوگیری به عمل آید و نیز هر چه سریعتر درختانی که طی عملیات عمرانی مسدود شده بازگشایی شود تا تنفس آن ها به جریان افتد.

 

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت