امروز : جمعه, 18 آذر 1401

درختان پارك شهر بدون علت قطع شدند/درختان پادگان سابق ارتش بر اثر بی آبی خشك شدند

درختان پادگان سابق ارتش بر اثر بی آبی خشک شدند

دادار در ادامه با اشاره به درختان خشک و سوخته پادگان ارتش اظهار داشت: درختان پادگان ارتش بر اثر بی آبی خشک شده اند که اگر آب کافی به آن ها داده می شد خشک نمی شدند.

درختان پارک شهر بدون علت قطع شدند

این استاد دانشگاه درخصوص درختان قطع شده پارک شهر بجنورد اظهار داشت: درختان پارک شهر بجنورد بدون علت قطع شده اند و این از تنه های سالم و بدون پوسیدگی آن مشخص است.

دادار با ابراز تأسف از ریختن سیمان پای درخت های پارک شهر بجنورد گفت: ریختن بتن پای درخت از رشد آن ها جلوگیری می کند و به زودی شاهد خشک شدن درختان هستیم چرا که بتن مسیری برای آبرسانی به درختان نگذاشته است و از زردی برگ های آن ها در این فصل سال مشخص است که درختان در حال خشک شدن هستند.

دادار در این ارتباط اظهار داشت: در اثر محصور کردن درخت با سیمان، تنفس ریشه با مشکل مواجه شده و موجب ضعیف شدن درخت می شود. بنابراین سازمان فضای سبز به جای تزریق مواد غذایی، باید اطراف درختان را آزاد کرده و آب مورد نیاز درختان را تأمین می کرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر بتن ریخته شده پای تنه درختان، دوغاب و شن و نیز ریخته شده است که این اقدام شهرداری عملا نشان از خشک کردن درختان است.

وی با اشاره به موزائیک کاری در اطراف پارک شهر گفت: ریشه های درختان تا یک سال دیگر از موزائیک ها بیرون می آید و علاوه بر خشکی درختان موزائیک ها را نیز خراب می کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به زردی برگ ها در فصل تابستان گفت: زردی برگ درختان در این فصل سال نشان از بی آبی آن است.

وی افزود: تمام درختان کاج و کهنسال پارک شهر بالای 350 سال عمر دارند که به راحتی ریشه های آن ها کنده شده و بتن پای تنه آن ها ریخته شده و موزائیک گذاشته شده است جای تأسف دارد درختان را از دست بدهیم و در کنارش مبلمان شهری را بگذاریم.

دادار با اشاره به شن های ریخته شده در زیر درختان گفت: شهرداری با الگوبرداری از خیابان های تهران پای درختان شن ریخته است اما به این که آن ها آب را در زیر درختان به جریان انداخته اند توجهی نکرده اند.

دکتر بزرگمهر، کارشناس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی نیز در این رابطه با علت خشک شدن درختان بش قارداش گفت: کندن خاک اطراف درختان، سبب قطع شدن برخی ریشه ها شده وبا توجه به مشکل کم آبی، تضعیف مضاعف درختان را منجر شده است.

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت