امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

خبرنگاران خراسان شمالی در پیگیری مطالبات مردم كوتاه نیایند

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد از خبرنگاران به عنوان خواص یاد کرد و گفت: خبرنگاران خراسان شمالی رسالت سنگینی بر عهده داشته از این رو در پیگیری مطالبات مردم و ایفای وظایف هیچ‌گاه نباید کوتاه بیایند.

رضا فیروزه جمعه شب در آیین تجلیل از خبرنگاران بجنورد بیان داشت: حق‌طلبی از مسائل مهم جامعه ماست که رسانه‌ها باید آن را به جد دنبال کنند.

وی افزود: رسانه‌ها هیچ گاه نباید از ملامت‌های هیچ ملامت‌گری واهمه داشته و اساسا باید نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: خبرنگاران از خواص جامعه بوده و به همین خاطر مردم انتظارات زیادی از آنان برای بیان مسائل و مشکلات جامعه به عنوان نمایندگان افکار عمومی دارند.

وی در بخش دیگری با یادآوری اینکه نقش رسانه‌ها در توسعه مسائل شهری بی‌بدیل است اضافه کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم تا هر کجا که کاستی مشاهده کردند آن را به شورای اسلامی شهر منعکس کنند.

فیروزه از زحمات خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی قدردانی کرد و گفت: به طور حتم زحمات فعالان این عرصه در طول سال اجتناب ناپذیر است.

شهردار بجنورد هم در این مراسم گفت: زحمات رسانه‌های خراسان شمالی برای پیشبرد طرح‌های شهری مرکز استان بسیار مهم و اثر گذار بوده است.

روح الله براتیان با اشاره به بازگشایی خیابان‌های واقع در اراضی ارتش بیان داشت: به یقین اگر کمک رسانه‌ها در این قسمت نبود به این زودی‌ها بازگشایی‌ها انجام نمی‌شد.

وی گفت: طی 18 ماه مسئولیت شهرداری، اساسا رسانه‌ها در حوزه شهرداری خوب کار کرده‌اند که به نوبه خود از این تعامل و زحمات رسانه‌ها قدردانی می‌شود.

رئیس خانه مطبوعات خراسان شمالی هم بر استفاده مدیران استان از ظرفیت رسانه‌ها برای پیشرفت و توسعه استان خراسان شمالی تاکید کرد.

سهراب ابراهیمی بیان داشت: رسانه‌های خراسان شمالی با وجود همه مسائل و مشکلات، بیشتر از توان و ظرفیت‌های خود فعالیت داشته‌اند که مرهون تلاش‌های فعالان رسانه‌ای است.

وی در عین حال تصریح قانون مطبوعات در مورد انتشار آزاد مطالب از سوی رسانه‌ها را برشمرد و یادآور شد: بر اساس این قانون هیچ کسی حق فشار وارد کردن برای حذف یا انتشار مطلبی را به رسانه‌ها نداشته و به موجب این قانون انجام این فعل باعث مجازات افراد در هر سطح و مقامی می‌شود.

به گزارش فارس، در این آیین که با حضور تنی چند اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد، مشاوران استاندار و برخی مسئولان فرهنگی در خانه فرهنگ شهرداری بجنورد برگزار شد از شماری از مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت