امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

بودجه شهر بجنورد در كشمكش شهرداری و شورای شهر

 

 نایب‌رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در جلسه روز گذشته که در نبود رییس این کمیسیون برگزار شد، ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت: باوجود تصویب دو دوازدهم بودجه سال 95 شهرداری، تلاش شورا و شهرداری بر این است که هر چه زودتر و پیش از پایان اردیبهشت‌ماه بودجه کل سال شهر را تصویب کنیم.

رضا فیروزه اظهار داشت: پیش‌ازاین قرار شده بود که تصویب نهایی بودجه پس از انتخاب شهردار انجام شود. اکنون آقای دژهوت به‌عنوان منتخب شورا در جلسات شورا حضور دارند اما هنوز حکم ایشان از وزارت کشور نیامده است.

کیوان دژهوت نیز درباره بودجه شهرداری گفت: بودجه شهرداری بجنورد برای سال 95 با رقم 115 میلیارد تومان بسته‌شده است این در صورتی است که اگر در سال جاری، شهرداری آجر روی آجر نگذارد و نیز یک متر آسفالت انجام ندهد، هزینه موردنیاز برای پرداخت بدهی‌ها و نیز نگهداری فضای سبز و غیره حدود 118 میلیارد تومان می‌شود.

دژهوت اظهار داشت: اکنون درخواست بنده این است که بودجه شهرداری را به 170 الی 180 میلیارد تومان ارتقا دهیم. چراکه با بودجه کنونی انجام هیچ‌گونه عملیات عمرانی در شهر ممکن نیست.

رضا فیروزه یادآور شد: بدهی‌های شهرداری به بیش از 65 میلیارد تومان نیز می‌رسد. با چنین بدهی بزرگی که برای شهردار جدید باقی‌مانده، مدیریت و اداره شهرداری کار دشواری است. در این هنگام شایسته است که از سید عباس نقیب، سرپرست شهرداری نیز تشکر ویژه‌ای به‌جای آوریم.

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: بودجه را باید واقع‌گرایانه ببندیم. پیش‌ازاین نیز در سال‌های 93 و 94 گفتم که بودجه را با توجه به منابع درآمدی ببندید اما گوش نکردید والان ضررش را می‌بینید.

حسین پیلتن اظهار داشت: بودجه سال جاری شهرداری بجنورد در حدود 115 میلیارد تنظیم‌شده که از همین مقدار نیز در بهترین شرایط 95 میلیارد تومان از آن وصول می‌شود.

دژهوت دلیل رقم پیشنهادی‌اش برای بودجه شهرداری را این‌گونه عنوان کرد: انجام عملیات عمرانی باید در بودجه دیده شود و برای انجام هر پروژه عمرانی باید برگه درخواست آن به امور اداری و مالی برود و این در صورتی است که اگر در بودجه برایش ردیفی تعریف نشود، امکان انجام عملیات مربوطه امکان ندارد.

پس از بحث‌های تخصصی و گسترده دراین‌باره دژهوت عنوان کرد: اکنون آنچه مدنظر شورای شهر است را متوجه شده‌ام و تا روز سه‌شنبه بودجه را تصحیح و به شورا ارائه می‌دهم.

 حضور رانندگان سازمان اتوبوسرانی در شورا

در این زمان که جلسه رو به پایان بود، ناگهان به رییس جلسه اطلاع داده شد که شد که چند نفر از رانندگان سازمان اتوبوسرانی به شورا آمدند تا درباره مشکلاتشان صحبت کنند.

مداح به نمایندگی از رانندگان گفت: مدتی است که حقوق نگرفتیم و حتی یکی از همکاران هزینه بردن فرزند بیمارشان را به دکتر ندارند. ما از همه کارکنان شهرداری بیشتر کار می‌کنیم و پنج دقیقه تأخیر در کار ما بسیار به چشم می‌آید اما نادیده گرفته می‌شود و در حق همکاران ما اجحاف صورت می‌گیرد.

صبری سیدی گفت: پس از استعلامات ما از بانک‌ها، در تمامی حساب‌های شهرداری تنها 200 میلیون تومان نقدینگی وجود داشت و اکنون کاری از دست ما برنمی‌آید.

رییس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز تصریح کرد: چند توافق در حال انجام است که نقدینگی نسبی را برای شهرداری در پی دارد. در همین راستا از سرپرست شهرداری درخواست می‌کنیم تا پرداخت حقوق معوق کارکنان سازمان اتوبوسرانی را در رأس امور قرار دهد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت