امروز : چهارشنبه, 16 آذر 1401

پروژه كتابخانه مركزی بجنورد رها شده است

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: پروژه کتابخانه مرکزی بجنورد که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اجرا می‌شود، اکنون عملا رها شده است.

حسین پیلتن در نشست با تنی چند از اعضای شورای اسلامی این شهر بیان داشت: زمین کتابخانه مرکزی بجنورد از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری تامین شده است.

وی بیان داشت: در آن مقطع مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی مطرح کردند که اعتبار این طرح آماده و در صورت عدم تامین زمین اعتبار آن برگشت خواهد خورد.

پیلتن افزود: در آن زمان شورای اسلامی شهر با هدف کمک به کتابخوانی و توسعه فضاهای کتابخانه اقدام به اختصاص بخشی از اراضی یکی از بوستان‌های شهر برای این موضوع کردند.

وی گفت: اکنون بعد از گذشت سال‌ها از آغاز این پروژه عملا این طرح به صورت نیمه کاره رها شده است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد افزود: این شورا در باب واگذاری زمین برای اجرای طرح‌ها رضایت نداشته و می‌طلبد تا دستگاه‌هایی که شهرداری به آنان زمین واگذار کرده برای اجرا و تکمیل طرح‌ها اهتمام بیشتری بورزند.

وی گفت: شهرداری در گذشته مرغوب‌ترین زمین‌ها را برای اجرای طرح‌هایی از این دست در اختیار این قبیل دستگاه‌ها قرار داده و این شایسته نیست که پس از چند سال پروژه تکمیل نشده و یا پیشرفتی نکرده است.

به گزارش فارس، پروژه کتابخانه مرکزی بجنورد از حدود یک دهه قبل در مرکز خراسان شمالی آغاز شده است.

چندی قبل هم امام جمعه بجنورد هم از کندی اجرای طرح کتابخانه مرکزی شهر بجنورد انتقاد کرد.

کتابخانه مرکزی بجنورد با سازه فلزی و حدود سه هزار مترمربع زیربنا در حاشیه بوستان واقع در صمدیه لباف اجرا می‌شود.

به گزارش فارس، در جریان بازدید تنی چند از خبرنگاران از این کتابخانه، مشاهده شد که طبقات فوقانی به خانه پرندگان تبدیل شده است.

شهرستان بجنورد از نظر شاخص‌های کتابخانه‌ای رتبه آخر را در بین شهرستان‌های استان دارد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت