امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

پیشرفت فیزیكی پروژه هماگ در شورای شهر بجنورد بررسی شد

در یکصدو چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد از سرمایه‌گذار پروژه هماگ دعوت شد تا در مورد میزان پیشرفت فیزیکی این مجموعه توضیحات لازمه را ارائه داد و نیز به برخی از سوالات اعضای شورا در ارتباط با این پروژه از طرف سرمایه‌گذار پروژه هماگ پاسخ داده شد .

در این جلسه از طرف دو عضو شورای شهر در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی پروژه هماگ، در مورد سهم و لکه‌گذاری سهم شهرداری در پروژه هماگ، در خصوص داشتن قرارداد زمین‌های صداوسیما و اوقاف که به این پروژه ملحق شده است و در مورد تغییر نقشه پروژه به دلیل ملحق شدن زمین صداوسیما و اوقاف سوالاتی پرسیده شد .

سرمایه‌گذار پروژه هماگ با گلایه از سوالات پرسیده شده در این جلسه گفت: تصور بنده از این جلسات رفع مشکلات پیش رو برای عمران و آبادانی بوده است و اینکه چه راهکارهایی پیشنهاد بدهیم تا مشکلات حل شوند نه اینکه ما را مورد بازپرسی قرار دهید .

شمس‌الدین شهروا بابیان اینکه پس از پنج سال حضور در این شهر هنوز وی را غریبه و غیربومی می‌دانند اظهار داشت: بنده در شهر بجنورد راه را برای دیگران جهت عمران و آبادانی بازکرده‌ام اما متاسفانه از دیدگاه خیلی ها غریبه هستم .

سرمایه‌گذار در پاسخ به سوالات پرسیده شده پاسخ داد: پیشنهاد پروژه هماگ از طرف سرمایه‌گذار ارائه‌شده و این قرارداد زمانی منعقد شد که زمین حدود هشت هزار متری شهرداری مطرح بود .

شهروا اظهار داشت: تاکنون پروژه بر اساس قرارداد پیش رفته است و سعی در گسترش و توسعه آن داشته‌ایم .

وی افزود: طرح توسعه این پروژه توسط شهرداری بجنورد به کمیسیون ماده پنج رفته و مورد موافقت قرارگرفته بود و اگر هم در زمان خود مورد موافقت قرار نمی‌گرفت بنده تابع تصمیمات می‌شدم .

وی اظهار داشت: همچنین زمانی که قرار شد زمین اوقاف به این پروژه اضافه شد کسی به بنده اطلاع نداد که زمین متعلق به اوقاف است که پس‌ازآن از اوقاف خواسته شد تا توافق کند .

وی با اشاره به بحث لکه‌گذاری شهرداری در نقشه گفت: در سال 91 به همراه نقشه نامه‌ای برای شورای شهر و شهرداری ارسال شد اما به دلیل غفلت شخصی که پیگیر کارها بود و اقدام به ثبت و ضبط نامه در شهرداری نکرد، نامه در شهرداری ثبت‌نشده و در حال حاضر متأسفانه نامه در شهرداری وجود ندارد اما بنده آن نامه رادارم .

شهروا بابیان اینکه هنوز فروش غرفه‌های هماگ به یک‌سوم نرسیده است تصریح کرد: شهرداری در تمام جاهای پروژه هماگ سهام دارد و بنده به دنبال ضایع کردن حق شهرداری نیستم چراکه سهم شهرداری برای مردم است و این حق‌الناس است .

این سرمایه‌گذار خاطرنشان کرد: بر اساس قانون و مصوبه مجلس، هر زمان پروژه‌ای به 30 درصد پیشرفت رسید می‌توان پیش‌فروش آن را آغاز کرد .

وی گفت: بنده بر اساس قانون پیش‌فروش‌ها پروژه را آغاز کرده‌ام و می‌توانم آنچه را که پیش‌فروش کرده‌ام را در اختیار شما بگذارم .

**هماگ تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته است

شهروا با اشاره به پیشرفت 70 درصدی پروژه هماگ اظهار داشت: تاکنون سفت‌کاری‌های این پروژه انجام‌شده و تا اوایل ماه آینده سرامیک، شیشه، درب و پنجره آن انجام می‌شود و دیگر کارها به علت فصل زمستان در سال 95 انجام می‌شود .

این سرمایه‌گذار افزود: نقشه‌های اولیه آماده است اما نقشه‌های فاز 2 که مربوط به زمین اوقاف است در حال حاضر آماده نیست چراکه تا تکلیف زمین به‌طور کامل مشخص نشود نمی‌توانیم نقشه را آماده کنیم .

شهروا تصریح کرد: شهرداری تاکنون به دلیل اینکه زمین متعلق به اوقاف بوده است نمی‌توانسته پروانه صادر کند، پس از تحویل زمین اقدامات لازم برای اخذ پروانه انجام می‌شود .

سرمایه‌گذار پروژه هماگ خاطرنشان کرد: زمین صداوسیما در این پروژه برای احداث خیابان 20 متری است .

**معرفی سه عضو شورا به کمیته پیگیری مصوبات

گفتنی است سه عضو شورای اسلامی شهر بجنورد رضا فیروزه، حسین پیلتن و مهدی محمدی به‌عنوان اعضای کمیته پیگیری مصوبات شورا در استانداری معرفی شدند .

**طرح سؤال از شهردار

همچنین در این جلسه از طرف علیرضا باغچقی، عضو شورای شهر بجنورد طرح سوالی از شهردار بجنورد مبنی بر انعقاد قرارداد و اجاره یک دستگاه کامیون به مالکیت معاونت اداری و مالی وقت شهرداری توسط شهرداری با توجه به اینکه خلاف قانون است پرسیده شده و خواستار پاسخ‌گویی از طرف شهردار شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت