امروز : پنج شنبه, 20 بهمن 1401

تالیف كتاب برای نام گذاری میدان و خیابان های بجنورد

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: برای نخستین بار در کشور کمیته پژوهش شورای شهر بجنورد تصمیم به تالیف کتاب نام گذاری معابر و میادین را گرفت .
محمدحسن شادمهر در گفت و گو با خبرنگار اتفاقیه اظهار داشت: کتاب نام گذاری معابر و میادین بجنورد با هدف خاتمه دادن به سلایق برای انتخاب اسم خیابان ها، کوچه ها، معابر و میادین توسط یک گروه پژوهشی تالیف می شود .
شادمهر افزود: مرکز پژوهش شورای اسلامی  شهر بجنورد عهده دار تالیف این کتابِ نام گذاری است .
وی تصریح کرد: بنده دوماه پیش درباره تهیه کتاب نام گذاری نظر دادم که در نهایت هفته گذشته این طرح در جلسه رسمی شورا ارائه شد و با رای 11 عضو حاضر در جلسه رای آورد .
رییس مرکز پژوهش های شورا گفت:  تاکنون برای نام گذاری خیابان ها، معابر و میادین جدید جلساتی تشکیل می شد و اعضا با مشورت گرفتن از صاحب نظران شهر نامی برای آن ها انتخاب می کردند اما با تالیف این کتاب اسامی مورد نیاز از این منبع استخراج می شود .
شادمهر اظهارداشت: معمولا انتخاب نام میادین و خیابان ها با استدلال های مختلف و با توجه به نظرات انتخاب می شود که با تهیه این کتاب تمام بحث ها و استدلال ها کنار گذاشته می شود .
وی افزود: همچنین در این کتاب دلایل اصلی برای تعریف شخصیت ها و آوردن نام در کوچه ها آورده می شود تا اختلاف نظری به وجود نیایید .
وی افزود: برای اجرای این طرح طی فراخوانی از صاحب نظران دعوت می شود تا ابتدا با تهیه یک پروپزال و ارائه شاخص های خود برای نام گذاری ها، از طرح خود دفاع کنند .
شادمهر گفت: این طرح از این جهت اهمیت دارد که نام اقوام، فرهنگ ها و آیین های مختلف و همچنین افراد مشهور بجنورد که در قید حیات هستند نیز در این کتاب در نظر گرفته می شود .
شادمهر خاطرنشان کرد: فراخوان این طرح تا دوهفته دیگر اعلام می شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت