امروز : شنبه, 12 آذر 1401

قول مساعد رییس شورای اسلامی شهر بجنورد برای اختصاص زمین به منظور ایجاد بازارچه مشاغل خانگی

قول مساعد رییس شورای اسلامی شهر بجنورد برای اختصاص زمین به منظور ایجاد بازارچه مشاغل خانگی

رییس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به ارسال نامه مدیر کل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی بابت اختصاص زمین برای ایجاد بازارچه مشاغل خانگی و صنایع دستی گفت: این آمادگی از سوی شورای شهر بجنورد وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، اعظم السادات افشین فر در جلسه علنی شورای شهر بجنورد افزود: برای اجرای این امر جلسه ای در کمیسیون شورای شهر برگزار و سپس نتیجه آن به شهرداری بابت واگذاری زمین به شهردای ارجاع خواهد شد.

میرشاهی معاون دفتر امور سرمایه گذاری شهرداری بجنورد نیز در ادامه اظهار کرد:هم اکنون دو شنبه بازار در اختیار مشاغل خرد و خانگی قرار دارد که این افراد روزهای پنج شنبه و دو شنبه در آن مکان حضور دارند.

وی بیان کرد: به غیر از روزهای دو شنبه و پنج شنبه به دلیل اینکه این مکان در اختیار پیمانکاران است و غرفه ها اجاره داده شده، می توان این فضا را در روز جمعه در اختیار مشاغل خانگی و صنایع دستی قرار داد.

میرشاهی تصریح کرد: در صورت استقبال مردم این فضا در مابقی روزها(به غیر از روزهای دو شنبه و پنج شنبه) نیز به این افراد اختصاص می یابد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در ادامه اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی را مصوب و بعد از آن جلسه هیات وزیران تشکیل شده است.

رضا فیروزه ادامه داد: وزارت خانه هایی مانند جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه داده اند، بنابراین می توان برای اجرای این طرح از ظرفیت این دستگاه ها در این استان استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه این قانون به تصویب رسیده اما هنوز در این شهر اجرایی نشده است، تصریح کرد: باید این سازمان ها نیز برای اجرای این طرح پای کار بیایند تا با همکاری آن ها بتوان این پروژه را اجرایی کرد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت