امروز : شنبه, 12 آذر 1401

بازگشایی 2 سد معبر، معطل اعمال ماده 9/ واگذاری زمین های شهرداری بدون اطلاع شورای شهر

فیروزه، نائب رئیس شورای شهر بجنورد اعلام کرد:بازگشایی 2 سد معبر، معطل اعمال ماده 9/ واگذاری زمین های شهرداری بدون اطلاع شورای شهر

نائب رئیس شورای شهر بجنورد گفت: شهرداری بجنورد برای تخریب و بازگشایی دو سد معبر مهم شهر بجنورد می بایست مبالغی را واریز می کرد تا ماده 9 برای تخریب آنها اعمال می شد که متاسفانه تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

بازگشایی 2 سد معبر، معطل اعمال ماده 9/ واگذاری زمین های شهرداری بدون اطلاع شورای شهر,

به گزارش خبرنگار اترک نیوز، رضا فیروزه، نائب رئیس شورای شهر بجنورد در جلسه علنی شب گذشته شورای شهر بجنورد در این باره اظهار کرد: مذاکرات و توافقات درباره تخریب دو ساختمان واقع در انتهای قیام جنوبی همچنین حد فاصل خیابان آزادی به بلوار استقلال که سد معبر این مسیرها هستند مدت زیادی است که انجام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه این مذاکرات با مالکان به سرانجام مثبتی نرسید و مقرر شد که با هماهنگی دستگاه قضا ماده 9 برای این دو ملک اعمال شود.

فیروزه تصریح کرد: برای اعمال ماده 9، شهرداری بجنورد می بایست مبالغی را واریز می کرد تا این دو بازگشایی در کوتاه ترین زمان انجام می شد، این در حالی است که شهرداری بجنورد هنوز نسبت به واریز مبالغ اقدام نکرده است و بازگشایی این دو مسیر معطل اقدام شهرداری بجنورد است.

وی توصیه کرد: قبل از اینکه واقعه ای ناگوار در این دو مسیر رخ دهد، مناسب است که شهرداری هر چه زودتر نسبت به واریز مبالغ و بازگشایی این دو مسیر اقدام کند.

علاوه بر این، به گزارش اترک نیوز، شب گذشته، حجت الاسلام و المسلمین خادمی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز مهمان این جلسه بود که وی نیز درخواست خود را مبنی بر موافقت شورای شهر بجنورد برای واگذاری زمینی از سوی شهرداری به این اداره کل به منظور احداث مجتمع فرهنگی و تبلیغی در شهر بجنورد مطرح کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خادمی عنوان کرد: با سفر مقام معظم رهبری به استان در سال 91، احداث مجتمع یاد شده در شهر بجنورد نیز مصوب شد که شش میلیارد تومان اعتبار برای احداث آن به استان اختصاص یافت، با این وجود پس از گذشت سه سال هنوز احداث این ساختمان به دلیل عدم تامین زمین بلاتکلیف باقی مانده است.

وی بیان داشت: با شهرداری بجنورد مذاکراتی در زمینه موافقت این نهاد برای واگذاری زمین 600 متری در پشت ساختمان اداره کل تبلیغات اسلامی استان که متعلق به شهرداری بجنورد است را داشته ایم که شهرداری نیز با واگذاری این زمین موافقت کرده است حال باید شورای شهر نیز نظر خود را با این توافق صورت گرفته، اعلام کند.

به گزارش اترک نیوز، رضا فیروزه، نائب رئیس شورای شهر بجنورد در این باره اظهار کرد: روال معمول باید اینگونه باشد که شهردار وقت بجنورد وقتی اقدام به واگذاری زمین از ذخایر متعلق به شهرداری می کند، حداقل به صورت شفاهی موضوع را با شورای شهر مطرح کند و نظر اعضای شورا را نیز جویا شود.

وی افزود: این در حالی است که شهرداری بجنورد در چند مورد این چنینی، بدون اطلاع شورا نسبت به واگذاری زمین اقدام کرده است.

وی با تاکید بر این نکته که باید جلوی این روال گرفته شود، گفت: درصورتیکه اعضای شورای شهر در این زمینه تعلل کنند تمامی ذخایر زمینی شهرداری بجنورد بودن اطلاع شورای شهر واگذار می شود.

فیروزه خواستار شد: از اعضای کمیسیون عمران و ترافیک شورای شهر بجنورد نیز خواستار هستم که از زمین مورد تقاضای اداره کل تبلیغات اسلامی استان بازدید کنند که آیا شرایط واگذاری زمین را دارا است یا خیر!.

وی افزود: درصورتیکه این زمین که در حال حاضر پارکینگ اتوبوس های شهرداری بجنورد است، قابلیت واگذاری را نداشته باشد نسبت به واگذاری زمین در منطقه ای دیگر از سطح شهر اقدام کنیم.

اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد نیز در این جلسه اعلام کرد: برای واگذاری زمین به این اداره کل با حضور شهردار بجنورد جلسه ای را برگزار خواهیم کرد تا در آن جلسه مذاکره کنیم.

به گزارش اترک نیوز، در این جلسه شماری از بانوان تولید کننده بجنوردی در عرصه مشاغل خانگی و صنایع دستی نیز حضور یافتند و خواستار همکاری شهرداری و شورای شهر بجنورد در زمینه واگذاری زمین به منظور احداث بازارچه دائمی برای فروش تولیدات بانوان شاغل در این عرصه شدند.

میر شاهی، نماینده دفتر امور سرمایه گذاری شهرداری بجنورد نیز در این جلسه در این باره اظهار کرد: شهرداری بجنورد نیز نسبت به واگذاری غرفه هایی در محل دو شنبه بازار کنونی در روزهای دو شنبه و پنج شنبه به بانوان شاغل بجنوردی برای فروش محصولات شان اقدام کرده است.

وی گفت: اخیرا طی مذاکرات انجام شده، مقرر شد که حضور این بانوان از دو روز به سه روز برسد و روز جمعه نیز آنها از غرفه های فروش دوشنبه بازار استفاده کنند، با این وجود درصدد هستیم که در آینده غرفه در هفت روز هفته در اختیار آنان قرار گیرند.

میرشاهی در ادامه با اعلام اینکه مقرر شده است که به زودی دو شنبه بازار کنونی به محل جدیدی منتقل شود، افزود: بنابراین ضروری است که یک فضای ویژه ای نیز برای این شاغلان اختصاص دهیم.

افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد نیز در این باره عنوان کرد: برای تامین زمین مورد تقاضا با شهرداری بجنورد مکاتبه خواهیم کرد.

در خاتمه این جلسه یک عضو شورای شهر بجنورد نیز اعلام کرد: با پیگیری های احمد وکیلی عضو شورای شهر بجنورد سرانجام از طرف شهرداری بجنورد کانکس سرویس بهداشتی سیار برای استفاده ارباب رجوع ها به شورای شهر اختصاص یافت.

این عضو شورا همچنین افزود: این واگذاری انجام شد حال نمی دانیم که چقدرطول خواهد کشید تا بیایند و این کانکس را نصب کنند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت