امروز : چهارشنبه, 16 آذر 1401

جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر با فرماندار جدید دیدار كردند

 

در این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر ضمن عرض تبریک انتصاب حاجی زاده به سمت فرماندار بجنورد، به بیان مشکلات پیش روی شورا پرداخت.

اعظم السادت افشین فر بیان داشت: وجود همدلی و تعامل بین شورای اسلامی شهر و فرمانداری می تواند زمینه تسهیل بسیاری از امور را فراهم کند و خدمت رسانی به شهروندان بهتر انجام شود.

رضا فیروزه، نایب رئیس شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به مخالفت با مصوبات شورا در فرمانداری عنوان کرد: کمیته تطبیق فرمانداری که مسئولیت بررسی مصوبات شورا را دارد بایستی با دقت نظر بیشتر این کار را انجام دهد چنانچه با مصوبه ای مخالفت می کند به مواد قانونی آن نیز اشاره داشته باشد.

وی همچنین با بیان این مسئله که شورا جایگاهی مردمی دارد و در قرآن کریم و قوانین نیز به آن اشاره شده است، خواستار حفظ و تحکیم جایگاه شورا در بین دستگاه های دولتی و غیر دولتی شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز با اشاره به رد مصوبات شورا در فرمانداری اظهار داشت: اگر قرار است مصوبه ای رد شود براساس قانون باشد نه سلیقه شخصی.

حسین پیلتن تصریح کرد: برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی پیشنهاد می شود در کمیته انطباق فرمانداری یکی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز حضور یافته و فقط به دفاع از مصوبات شورا بپردازد تا اگر شبهه ای در یکی از مصوبات باشد رفع شود سپس درخصوص مصوبات رأی گیری شود.

وی به پارکینگ چهارراه مخابرات اشاره داشت و گفت: سرمایه گذار در سال 89 مبلغ قابل توجهی در این پروژه سرمایه گذاری کرده است ولی تاکنون به دلیل مشکلات مختلف موفق و به احداث این پارکینگ نشده است.

پیلتن افزود: پس از مخالفت فرمانداری این طرح به استانداری فرستاده شد که پس از گذشت مدت ها هنوز پاسخی به شورا داده نشده است.

در ادامه کشمیری، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا بیان داشت: بایستی اعضای کمیته تطبیق فرمانداری دارای تجربه و رشته تحصیلی مرتبط باشند تا مشکلاتی که امروز شورا و فرمانداری درخصوص مصوبات با آن روبرو است رفع گردد.

باغچقی، رئیس کمیسیون خدمات و زیست شهری با اشاره به انجام فعالیت های عمرانی در مرکز شهر افزود: انجام فعالیت های عمرانی برای آبادانی شهر لازم است ولی باید شهرداری دارای منابع پایدار درآمدی باشد ولی با روندی که شهرداری بجنورد در پیش گرفته است در  آینده نزدیک با شهرداری ورشکسته روبرو خواهیم شد.

فرماندار بجنورد نیز ضمن تشکر از حضور اعضای شورا، بیان داشت: تلاش می کنیم حداکثر تعامل، همکاری و هم افزایشی را در چارچوب قانون با شورای اسلامی شهر که نهادی برخاسته از بطن مردم هستند داشته باشیم و در این خصوص از تمام ظرفیت های قانونی استفاده خواهیم کرد.

حاجی زاده تصریح کرد: از این به بعد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر در جلسه کمیته تطبیق حضور خواهد داشت تا به تشریح و توضیح مصوبات شورا بپردازد تا مشکلات پیش رو رفع گردد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت