امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

افزایش آب‌بهای مشتركین در شورای شهر بجنورد مصوب شد

افزایش آب‌بهای مشترکین در شورای شهر بجنورد مصوب شد

تعرفه آب‌بهای مشترکین بجنوردی با رای مثبت اعضای شورای اسلامی  این شهر افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، حسین پیلتن رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در جلسه علنی شورا گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری استان درخواستی مبنی بر اعمال ماده ۷ را به شورا ارسال کرده است که با این درخواست موافقت و آب بهای مشترکان شهر بجنورد افزایش یافت.  

وی با اشاره به ماده ۷ بخشنامه افزایش قیمت آب که مصوبه شورای اقتصاد است، افزود: به‌منظور قیمت‌گذاری محلی خدمات آب و فاضلاب، شوراهای شهر می‌توانند علاوه بر نرخ‌های مصوب در این بخشنامه، در راستای رسیدن به قیمت تمام‌شده، تعرفه خدمات آب و فاضلاب را به پیشنهاد شرکت‌های آب و فاضلاب، تصویب کنند.

پیلتن ادامه داد: بر این اساس با اعمال ماده ۷ و اصلاح تبصره ۳ در قبوض آب مشترکین، پیش‌بینی می‌شود که شرکت آب و فاضلاب شهری استان مبلغ ۷۳ میلیارد و ۴۴۹ میلیون ریال در مدت پنج سال از محل تبصره ۳ درآمد کسب کند.

وی اظهار کرد: این درآمدها باید صرف بهسازی شبکه های آب و فاضلاب این شهر شود.

به گفته پیلتن در سال گذشته باید 11 میلیارد و 706 میلیون و 748 هزار ریال، در سال جاری 25 میلیارد و 136 میلیون و 138 هزار ریال و در سال آینده 29 میلیارد و 240 میلیون و 998 هزار ریال از محل اصلاح تبصره سه و قبوض درآمد کسب شود.

وی در ادامه نسبت به این موضوع که چرا اجرای فاضلاب در شهر اسفراین 85 درصد و در شهر بجنورد که مرکز خراسان‌شمالی است حدود 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گلایه کرد و ادامه داد: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت