امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

تقاضای مالی اداره كل شهرسازی از شهرداری ابهام برانگیز است

تقاضای مالی اداره كل شهرسازی از شهرداری ابهام برانگیز است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:
تقاضای مالی اداره کل شهرسازی از شهرداری ابهام برانگیز است

خبرگزاری شبستان: رئیس شورای شهر بجنورد گفت: اداره کل راه و شهرسازی تقاضای ۲۵۰ میلیون تومانی از شهرداری داشته تا برای بافت های فرسوده و بازگشایی معابر هزینه کند این در حالی است که در سفر رهبری مبلغی برای این کار مصوب و تخصیص یافته بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حسین پیلتن، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد شامگاه (15 آبان) در تازه ترین جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی تقاضای 250 میلیون تومان از شهرداری کرده تا برای بافت های فرسوده و بازگشایی معابر هزینه کند، افزود: این در حالی است که در سفر مقام معظم رهبری مبلغی برای این کار مصوب و تخصیص یافته بود.

 
وی ادامه داد: اعتباری که از محل سفر مقام معظم رهبری برای بافت های فرسوده در نظر گرفته شده بود بلاعوض بوده و براساس تفاهم نامه شهرداری نباید مبلغی را در این رابطه پرداخت می کرد.

 
پیلتن خاطرنشان کرد: تقاضای اداره کل راه و شهرسازی ابهام برانگیز است چراکه اگر بنا بود شهرداری هزینه ای تقبل کند، نیازی به اداره شهرسازی نبود و شهرداری خود تملک ها و آزادسازی ها را انجام می داد.

 
قربان عمارلو، شهردار منطقه یک بجنورد هم در این جلسه با بیان این که 2. 2 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رهبری برای بافت های فرسوده مصوب شده بود، گفت: در واقع این توافق اصلا عملیاتی نشد.

 
در ادامه، نماینده اداره کل راه و شهرسازی گفت: از محل اعتبارات سفر رهبری مبلغ 30 میلیارد تومان برای بافت فرسوده مصوب شد که 14 میلیارد تومان آن را دفتر رهبری و 16 میلیارد تومان هم استانداری متعهد به پرداخت شد.

«همتی» ادامه داد: تا کنون فقط 14 میلیارد تومان دفتر رهبری تخصیص یافته است.
 
وی اعتباری که به واسطه سفر رهبری به استان تزریق شده را تکرار ناشدنی دانست و گفت: شهرداری در صورت پرداخت این مبلغ یک سرمایه در گردش خواهد داشت و می تواند یک بازوی کمکی برای شرکت عمران و بهسازی باشد.

به گفته «همتی» بهسازی و بازگشایی معابر در واقع وظیفه ذاتی شهرداری ها است، ولی در هر صورت اگر شورای شهر این هزینه را پرداخت هم نکند، بازگشایی ها انجام خواهد شد.
 
وی شرکت عمران و بهسازی شهری را یک نهاد کاملا دولتی معرفی کرد و افزود: این شرکت در مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده شهری به کمک شهرداری می آید و خدمات فرهنگی، اجتماعی ارائه می دهد.

وی کمک شهرداری را یک برگ برنده دانست که می تواند به کمک های بعدی این شرکت به شهرداری ها و همچنین تخصیص بودجه بیشتر به شهرداری کمک کند.
 
رضا فیروزه، یکی دیگر از اعضای شورای شهر و  رئیس کمیسیون نظارت، پیگیری و حقوقی شورا هم تاکید کرد که اگر از محل سفر رهبری مبلغی برای بافت فرسوده تخصیص داده شده دلیلی ندارد که شهرداری ورود پیدا کند.
 
وی خاطر نشان کرد: اگر اعتباری از محل سفر رهبری در سرفصل تعیین شده هزینه نشود؛ باید پاسخگوی دیوان محاسبات بود.
 
گفتنی است؛ در این جلسه نامه سازمان بازرسی مبنی بر اتمام قرداد شرکت تمیز گل با شهرداری بجنورد هم مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس این نامه، شهرداری موظف به پرداخت حقوق معوقه کارگران شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت