امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

شتاب‌زدگی شورای شهر و شهرداری بجنورد در واگذاری زمین بازار روز/ طرح تبدیل باغ‌های واقع در حصار شیرعلی به پارك شهر/ سهم الشركه شهرداری از پروژه هماگ پرداخت شود/ لزوم توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری در بجنورد

سید حسین نقیب مطرح کرد:
شتاب‌زدگی شورای شهر و شهرداری بجنورد در واگذاری زمین بازار روز

بجنورد- عضو شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به شرایط زمین جدید برای جانمایی بازار روز بجنورد، گفت: شورای شهر و شهرداری در واگذاری زمین سابق این بازار به تأمین اجتماعی شتاب‌زده عمل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن نقیب، شنبه‌شب در تازه‌ترین جلسه علنی شورای شهر بجنورد، در نطق پیش از دستور اظهار کرد: بازار روز سابق دارای موقعیت خوبی بود که در حال حاضر نیز این بازار در مکان جدید با همان شرایط در حال ساخت است.

نقیب تصریح کرد: زمین در نظر گرفته‌شده برای جانمایی بازار روز بجنورد در مکان جدید آن، ۱۳ هزار مترمربع و به‌صورت دومنظوره در حال ساخت است تا اگر این بازار در آینده جابجا شود، قابلیت تبدیل‌شدن به پارک را داشته باشد.

وی افزود: اگر این زمین تفکیک و تغییر کاربری‌های آن اصلاح و به تأمین اجتماعی واگذار می‌شد، دیگر نیازی به تخریب بازار روز بجنورد و تحمیل هزینه برای احداث بازار روز جدید نبود.

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: ما می‌توانستیم هم بازار روز را حفظ کنیم و هم زمین را با تفکیک درست به تأمین اجتماعی واگذار کنیم، اما شورای شهر و شهرداری در این زمینه شتاب‌زده عمل کرد.

طرح تبدیل باغ‌های واقع در حصار شیرعلی به پارک شهر

نقیب با اشاره به اینکه اکثر باغ‌های قدیمی واقع در حصار شیرعلی بجنورد براثر تغییر کاربری به فضاهای مسکونی در حال از بین رفتن است، گفت: شهرداری می‌تواند با طرح پارک شهر، از این ظرفیت استفاده کرده و درختان قدیمی این منطقه را حفظ کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این باغ‌ها ظرفیت تبدیل‌شدن به پارک مناسب رادارند که مردم نیز بتوانند از فضای سبز آن استفاده کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه شهرداری باید با مالکان این باغ‌ها وارد گفتگو شود، بر ضرورت ایجاد پارک و حفظ درختان واقع در منطقه حصار شیرعلی بجنورد تأکید کرد.

سهم الشرکه شهرداری از پروژه هماگ پرداخت شود

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد با ابراز گلایه از ساخت‌وسازهایی که بدون گرفتن پروانه ساخت از شهرداری در برخی از پروژه‌های شهری در حال انجام است، اظهار کرد: برای هر ساخت و سازی که انجام می‌شود باید از شهرداری مجوز گرفته شود درحالی‌که پروژه هماگ بدون توجه به این موضوع در حال ساخت است.

نقیب تصریح کرد: با توجه به گفته شهردار، چون سال ۹۵، سال پایان این پروژه و تحویل آن مقررشده بود، بنابراین بر اساس قرارداد باید سهم الشرکه شهرداری از پروژه هماگ، چه این پروژه در حال حاضر به پایان رسیده باشد و چه هنوز ساخت آن ادامه داشته باشد، باید پرداخت شود.

 وی اظهار کرد: زمین‌هایی که بدون مشخص شدن کاربری و بدون گرفتن پروانه از شهرداری در حال ساخت است که در بخش زمین‌های شهرداری نیز این مسئله مشهود است که سرانه‌های فرهنگی، ورزشی و غیره در این زمین‌ها بدون اطلاع ما و گرفتن مجوز عوض می‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد خواستار توجه جدی شهردار به کاربری‌ها و همچنین ورود جدی در فاز دوم احداث هتل هماگ بجنورد شد.

لزوم توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری در بجنورد

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد با انتقاد از عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی در تملک ۱۳۰ پلاک و توسعه عرصه بنای تاریخی آیینه‌خانه مفخم بجنورد، اظهار کرد: این سازمان گویی خواب است، چراکه در این زمینه هنوز هیچ اقدامی انجام نگرفته است.

نقیب با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری شهر بجنورد و لزوم توجه به آن‌ها در راستای توسعه گردشگری، عنوان کرد: در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان همت و اراده‌ای بر این موضوع نیست و بعید می‌دانم درزمینهٔ توسعه عرصه آیینه‌خانه مفخم از سوی این سازمان اقدامی صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس، باید کارگروهی تشکیل و با نظر موافق معاونت عمرانی استانداری، بخشی از زمین‌ها تغییر کاربری و در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا شهرداری نسبت به آزادسازی عرصه آیینه‌خانه مفخم بجنورد اقدام کند.

این عضو شورای شهر با تأکید بر اینکه آیینه‌خانه مفخم یک نماد و مشخصه برای گردشگری مرکز استان محسوب می‌شود، گفت: اگر این فضا توسعه یابد، درآمدزایی، افزایش بازدیدکننده و استفاده از ظرفیت تجاری نیز محقق می‌شود.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت