امروز : چهارشنبه, 09 فروردین 1402

پروژه های ارمغان در بجنورد باید تعیین تكلیف شود

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: پروژه های ارمغان در بجنورد باید تعیین تکلیف شود.

پیلتن با اشاره به تشکیل شرکت های مادر تخصصی در وزارت راه و شهرسازی در چند سال گذشته و به دنبال آن تشکیل شرکت هایی همچون ارمغان در بجنورد افزود: قرار بر این شد تا این شرکت زمین هایی از محل بافت فرسوده این شهر را تملک و نسبت به بازسازی آن اقدام کند.

وی ادامه داد: طی قرار داد بسته شده قرار بر این شد تا واحدها طی 18تا 24ماه تحویل مردم داده شود به همین دلیل قسمتی از بافت فرسوده فریز شد تا با مشارکت بخش دولتی انجام شود.

پیلتن اظهار کرد: از آن زمان تاکنون 10سال می گذرد و هنوز این پروژه بلاتکلیف است و به پایان نرسیده است و اگر بخش خصوصی اجرای آن پروژه را در دست گرفته بود تاکنون به اتمام رسیده بود.

وی تصریح کرد: طی پی گیری های فراوان انجام شده از سوی شورای شهر، بخشی از زمین های فریز شده(ضلع شرقی) توسط این شرکت ازاد و اجازه خرید و فروش به خود مالکان داده شد و آن ها هم اکنون بر اساس طرح اداره کل راه و شهرسازی در حال ساخت و ساز هستند.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد ادامه داد: علاوه بر آن قرار بود تا بلوک هایی که در دست این شرکت است نیز طی مدت زمان معینی ساخته و در اختیار مالکان قرار داده شود اما دو سال و نیم از مدت آن می گذردو اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

وی با بیان اینکه عمر ساخت این ساختمان ها در حال اتمام است، تاکید کرد: بنابراین باید این موضوع تعیین تکلیف شود یا شرکت ارمغان توان ساخت را دارد که باید به زودی این پروژه را به اتمام برساند و یا اینکه توان ساخت را ندارد و باید خلع ید شود.

پیلتن مساحت املاک در دست این شرکت را حدود 2.5هکتار بیان کرد.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت