امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

برآورد میزان دودزایی اتوبوس‌های درون شهری بجنورد نیاز به سنجش و معاینه فنی دارد

برآورد میزان دودزایی اتوبوس‌های درون شهری بجنورد نیاز به سنجش و معاینه فنی دارد

باغچقی، عضو شورای اسلامی شهر:
برآورد میزان دودزایی اتوبوس‌های درون شهری بجنورد نیاز به سنجش و معاینه فنی دارد

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: برآورد میزان دودزایی اتوبوس‌های درون شهری بجنورد نیاز به سنجش و معاینه فنی دارد.

علیرضا باغچقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی افزود: سنجش میزان دودزایی باید طبق ضوابط راهنمایی و رانندگی صورت گیرد که اگر تاکنون انجام شده و اتوبوس‌های درون شهری این شهر دودزا بودند، باید اعلام می‌شد.

وی تاکید کرد: اما همیشه به صورت مرتب امر رفع نواقص فنی به منظور جلوگیری از دودزایی در سازمان اتوبوس رانی بجنورد انجام می‌شود تا میزان دودزایی را به حداقل برساند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

باغچقی با اشاره به اینکه میانگین سن ناوگان اتوبوس رانی درون شهری حدود 10 سال است، ادامه داد: اما بسیاری از وسایط ناوگان اتوبوس رانی این شهر فرسوده هستند و باید جایگزین شوند.

وی با بیان اینکه در دوره شهردار پیشین هیچ اتفاقی درباره افزایش تعداد اتوبوس‌ها و حذف اتوبوس‌های فرسوده نیفتاد، اظهار کرد: متاسفانه بیشتر توجه به سوی مدیریت مبلمان شهری رفت و این امر مهم مورد غفلت واقع شد.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: ممکن است گفته شود طی سال گذشته تعدادی اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی این شهر اضافه شد، اما عملا چنین چیزی نبوده و مدیریت این اتوبوس‌ها از دانشگاه‌های شهر بجنورد به شهرداری واگذار شد.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم کاهش ترافیک و شهری سالم داشته باشیم باید به نوسازی ناوگان اتوبوس این شهر توجه ویژه  داشته باشیم.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت