امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

چانه زنی اعضای شورای شهر و شهردار بجنورد برای بودجه سال ۹۵

اعضای شورای شهر و شهردار بجنورد در جلسه رسمی شورای شهر بجنورد در زمینه های مبلغ پیش بینی بودجه سال 95 همچنین مبلغ متمم بودجه سال 94 شهرداری بجنورد با یکدیگر گفت و گو و تبادل نظر کردند.

اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد اظهار کرد: در این جلسه شهردار بجنورد به صحن دعوت شده اند تا در زمینه تعیین تکلیف پیش بینی مبلغ بودجه سال 95 و مبلغ متمم بودجه سال 94 شهرداری تبادل نظر شود.

 حسین پیلتن، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در این باره عنوان کرد: در بند 10 در بخشنامه وزارت کشور در زمینه بودجه شهرداری به صراحت اعلام شده است که باید پیش بینی بودجه هر سال شهرداری بر اساس میانگین درآمد پنج سال اخیر شهرداری تعیین شود.

به گفته پیلتن، درآمد شهرداری بجنورد در سال 89 مبلغ 36 میلیارد تومان، در سال 90 مبلغ 35 میلیارد تومان، در سال  91 مبلغ 49 میلیارد تومان، در سال 92 مبلغ 56 میلیارد تومان، در سال 93 مبلغ 81 میلیارد تومان  و طی 10 ماهه امسال نیز 50 میلیارد تومان بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه میانگین رشد درآمد پنج سال اخیر شهرداری بجنورد 85 میلیارد تومان شده است، تصریح کرد: بنابراین پیش بینی بودجه سال 95 شهرداری بجنورد را می توان به مبلغ 95 میلیارد تومان تنظیم کرد و در صورتیکه بیش از این مبلغ پیش بینی شود، غیر منطقی است.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که شهرداری بجنورد بودجه پیشنهادی سال 95 را 115 میلیارد تومان تعریف کرده است.

پیلتن یادآور شد: درصورتیکه پیش بینی بودجه سال 95 شهرداری بجنورد با مبلغ 115 میلیارد تومان مصوب شود، شهرداری بجنورد برای اجرای پروژه های عمرانی بدهکار پیمانکاران خواهد شد و کل بودجه سال 95 باید صرف دیون شود.

وی خواستار شد: مبلغ پیش بینی بودجه سال 95 شهرداری بجنورد واقع بینانه تنظیم شود.

رضا فیروزه، نائب رئیس شورای شهر بجنورد نیز در این زمینه اظهار کرد: نمی شود بودجه را رویایی پیش بینی کرد بلکه ملاک پیش بینی بودجه باید بر اساس بخشنامه وزارت کشور یعنی همان میانگین درآمد پنج سال اخیر شهرداری باشد.

وی در ادامه خواستار شد: اعضای شورا، خودشان رقم مشخصی را پیشنهاد ندهند.

جلیل کشمیری، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر بجنورد نیز در این جلسه عنوان کرد: بنده در سال 93 با مبلغ پیشنهادی 123 میلیارد تومان برای بودجه سال 94 شهرداری بجنورد مخالفت کردم و گفتم این مبلغ درآمد پیش بینی شده برای سال 94  در شهرداری بجنورد محقق نمی شود و رقم پیشنهادی را تعدیل کنید اما به گفته بنده اعتنایی نشد.

وی افزود: در حال حاضر نیز اعلام می کنم میانگین درآمد پنج سال اخیر شهرداری بجنورد 49 میلیارد و 500 میلیون تومان می شود نه 80 میلیارد تومان.

در ادامه، روح الله براتیان، شهردار بجنورد نیز اظهار کرد: متمم بودجه در نیمه دوم هر سال بسته می شود و در صورتیکه بخواهیم بودجه پیشنهادی را برای نیمه دوم سال اصلاح کنیم با فصل زمستان روبرو می شویم که در این فصل نیز اجرای پروژه های عمرانی ضعیف است، حال درصورتیکه پیش بینی بودجه نهایی سال 95 شهرداری بجنورد با مبلغی مناسب مصوب شود، سال آینده با بدهی روبرو نمی شویم.

در عین حال، جلیل کشمیری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد گفت: شهرداری بجنورد مبلغ 115 میلیارد تومان را برای بودجه سال 95 شهرداری بجنورد پیش بینی کرده که این رقم غیر منطقی است و شهرداری بجنورد نمی تواند در سال آینده تا این مبلغ درآمدزایی داشته باشد.

روح الله براتیان، شهردار بجنورد نیز عنوان کرد: وزارتخانه علاوه بر اینکه ابلاغ کرده که 40 درصد از بودجه پیشنهادی برای هزینه های عمرانی و 60 درصد از بودجه پیشنهادی برای هزینه های جاری پیش بینی شود همچنین اعلام کرده  است بر اساس شرایط موجود می توانید رقم پیش بینی بودجه را بالاتر نیز تنظیم کنید.

وی افزود: با این وجود، فصل الخطاب مصوبه شورای شهر است.

علیرضا باغچقی، رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر بجنورد نیز اظهار کرد: در سال جاری اجرای برخی از پروژه های زیرساختی در حواشی شهر بجنورد صفر بود و بخش عمده ای از درآمد شهرداری بجنورد صرف اجرای مبلمان شهری شد که این رویه ای منطقی نیست.

مهدی محمدی، عضو شورای شهر بیان داشت: به عقیده بنده بودجه سال 95 باید به مبلغ 95 میلیارد تومان پیش بینی شود.

جلیل کشمیری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بجنورد نیز گفت: موافقت با 95 میلیارد تومان کاملا جانب دارانه است.

به گزارش اترک نیوز، افزون بر این، در بخشی دیگر از این جلسه بررسی متمم سال 94 شهرداری بجنورد نیز به شور گذاشته شد.

حسین پیلتن، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد در این باره عنوان کرد: شهرداری بجنورد مبلغی را که برای متمم سال 94 ارائه داده 108 میلیارد تومان است.

پیلتن افزود: درحالیکه بر اساس گزارش 10 ماهه امسال شهرداری بجنورد درآمد شهرداری طی این مدت 50 میلیارد تومان بوده است حال شهرداری چگونه می تواند طی بهمن و اسفند ماه امسال 58 میلیارد تومان دیگر درآمد زایی کند.

وی توصیه کرد: شهرداری بجنورد متمم بودجه سال 94 را با مبلغ 80 میلیارد تومان تنظیم کند زیرا بیش از این مبلغ نیز محقق نمی شود.

روح الله براتیان، شهردار بجنورد نیز اظهار کرد: پیشنهاد شهرداری برای متمم بودجه سال جاری مبلغ 90 میلیارد تومان است تا بتواند اجرای پروژه ها را مدیریت کند و درصورتیکه تا سقف 90 میلیارد تومان درآمدزایی نداشتیم مازاد هزینه را در قالب دیون مدیریت کنیم تا با مشکل روبرو نشویم.

اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد نیز اعلام کرد: تحقق درآمد شهرداری بجنورد در سال جاری تا سقف 90 میلیارد تومان بعید به نظر می رسد بنابراین پیشنهاد شورای شهر مبلغ 80 میلیارد تومان است.

به گزارش اترک نیوز، پس از تبادل نظر انجام شده در صحن شورا برای مبالغ بودجه پیشنهادی شهرداری بجنورد برای سال 95 و متمم بودجه سال 94، اعظم السادات افشین فر، رئیس شورای شهر بجنورد گفت: از شهرداری بجنورد خواستار هستم هر چه زودتر اصلاح بودجه پیشنهادی سال 95 و متمم بودجه سال 94 را به شورا ارسال کند تا اصلاحیه ها مورد بررسی اعضای شورا قرار گیرند.

روح الله براتیان، شهردار بجنورد نیز گفت: تلاش می کنیم که تا پایان هفته جاری اصلاحیات را به شورا تحویل دهیم.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت