امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

كشتار بی رویه دام مولد در شهرستان بجنورد

رییس شورای شهر بجنورد از ارسال نامه ای از سوی شبکه دامپزشکی بجنورد به شورا در خصوص کشتار بی رویه دام مولد در این شهرستان و در کشتارگاه بجنورد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، اعظم السادات افشین فر در جلسه علنی شورا افزود: رییس شبکه دامپزشکی بجنورد در این نامه نسبت به مخاطره افتادن دام مولد ابراز نگرانی کرده است و از افزایش کشتار غیر مجاز دام مولد، حمل و نقل دام و اذیت و آزار دام(همانند سربریدن و شکستن دست و پا) برای کشتار خبر داده است.

وی ادامه داد: رییس شبکه دامپزشکی بجنورد خواستار اعمال افزایش تعرفه کشتار دام ماده در کشتارگاه‌ها به منظور جلوگیری از کشتار بی رویه آن‌ها شد.

حسین پیلتن یکی دیگر از اعضای شورای شهر در این باره اظهار کرد: افزایش تعرفه تاثیری در جلوگیری از این امر نخواهد داشت و آن شخصی که بخواهد دام خود را کشتار کند، این امر را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: در این رابطه باید دامپزشکی و جهاد کشاورزی ورود پیدا کرده و بررسی کنند که چرا هم اکنون چنین مشکلی وجود دارد.

پیلتن تصریح کرد: به طور قطع نگهداری این دام‌ها برای دامدار مقرون به صرفه نیست و از سوی دیگر دامدار توان تامین آذوقه دام را ندارد که چنین کاری را انجام می‌دهد.

علیرضا باغچقی از دیگر اعضای شورای شهر بجنورد با تاکید بر اینکه افزایش تعرفه کشتار راهکار حل این مشکل نیست، گفت: زمانیکه خدمات به صورت یکسان ارائه می‌شود، این تقاضا درست نیست که تعرفه ها را افزایش دهیم.

وی افزود: یکسان بودن قیمت گوشت قرمز در قصابی‌ها یکی از معضلات می‌باشد بطوریکه هم اکنون گوشت گوسفند نر و ماده، جوان و پیر با یک قیمت به فروش می‌رسد که باید در این خصوص تجدید نظر شود و این امر می‌تواند راهکاری برای حل این مشکل باشد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت