امروز : دوشنبه, 24 مرداد 1401

تصویب میانگین كاهش نرخ ۴۰ درصدی عوارض محلی برای سال ۹۵/كلیات بودجه سال ۹۵ شهرداری بجنورد برگشت خورد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد اعلام کرد: شورای شهر بجنورد طی چندین جلسه به بررسی دفترچه عوارض محلی شهرداری بجنورد برای سال 95 پرداخت و سرانجام میانگین کاهش نرخ 40 درصدی در عوارض محلی شهرداری بجنورد برای سال آتی را مصوب کرد.

حسین پیلتن، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد در این باره اظهار کرد: نرخ عوارض محلی شهرداری بجنورد در سال 95 نسبت به سال 94 کاهش چشمگیری داشته است.

پیلتن اعلام کرد: در صحن شورا میانگین کاهش نرخ  40 درصدی در عوارضات محلی سال 95 شهرداری بجنورد نسبت به سال 94 به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: این کاهش نرخ عوارض دفترچه محلی سال 95 شهرداری بجنورد برای تشویق همشهریان به انجام ساخت و سازهای جدید و کاهش نرخ تورم بوده است.

وی با اذعان بر این نکته که در جلسات بررسی دفترچه عوارض محلی سال 95 شهرداری بجنورد نمایندگان شهرداری بجنورد و استانداری نیز حضور داشتند، خاطر نشان کرد: متاسفانه چون شهردار با این کاهش نرخ مخالف بود دفترچه را امضا نکرد و شورا نیز این دفترچه را برای تصویب نهایی به استانداری ارسال کرد.

افزون بر این، پیلتن درباره کلیات بودجه سال 95 شهرداری بجنورد نیز اظهار کرد: شهردار بجنورد درآمد بودجه سال 95 شهردار را 115 میلیارد تومان پیش بینی و برای شورای شهر ارسال کرد.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که وزارت کشور اعلام کرده است مبلغ درآمدی بودجه شهرداری ها در هر سال باید بر اساس میانگین درآمد پنج سال اخیر شهرداری پیش بینی شود، اذعان کرد: میانگین درآمد پنج سال اخیر شهرداری بجنورد حدود 80 میلیارد تومان بوده است بنابراین شورای شهر نیز با بودجه پیشنهادی شهردار مخالفت کرد و آن را برگشت داد.

وی تصریح کرد: دوباره شهردار همان پیشنهاد خود را به شورا ارسال کرد که شورای شهر نیز دوباره بودجه پیشنهادی را به شهرداری برگشت داد و یک هفته نیز به شهردار مهلت داده است تا مبلغ بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 95 واقعی پیش بینی شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بجنورد با بیان اینکه حداکثر مبلغ بودجه ای که باید شهردار برای سال 95 پیش بینی کند 90 میلیارد تومان است، اعلام کرد: درصورتیکه بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال 95 اصلاح نشود، خود شورای شهر نسبت به نهایی کردن بودجه پیشنهادی سال آتی شهرداری اقدام و آن را برای استانداری ارسال می

 

کند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت