امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

مسیل های بجنورد بحران زا شده اند/فقدان اعتبارات برای ساماندهی مسیل ها

رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر بجنورد با بیان اینکه بخش عمده ای از طول مسیل های بجنورد دیواره سازی و کف سازی نشده اند، گفت: این نابسامانی مسیل ها به عاملی بحرانی برای تهدید بهداشت جسم و روان ساکنان پیرامونی این مسیل ها تبدیل شده است.

 

علیرضا باغچقی، رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر بجنورد  اظهار کرد: نابسامانی وضعیت مسیل های بجنورد از جمله موضوعات بحرانی است که برای ساماندهی آنها باید هر چه زودتر اقدامات لازم انجام شوند.

باغچقی تصریح کرد: در گذشته تنها در بخش کمی از طول مسیل های بجنورد دیواره سازی، کف سازی و برداشت رسوب انجام شده و بخش عمده ای از این مسیل ها هنوز ساماندهی نشده اند.

وی عنوان کرد: عدم کف سازی در مسیل های بجنورد موجب افزایش رسوبات، ایجاد لجن زار، نیزار، گنداب و تولید بوی مشمئز کننده در این مسیل ها شده است.

وی همچنین افزود: این مسیل ها به زیستگاه حشرات و جوندگان نیز تبدیل شده اند.

افزون بر این، این مسئول خاطر نشان کرد: افزایش رسوبات در کف این مسیل موجب شده است تا عمق کانال ها کم شوند که درصورت بارش باران، پیش بینی می شود که سیل به بیرون از کانال جاری شود.

وی با تصریح بر این مطلب که در حال حاضر این عوامل یاد شده، بهداشت و سلامت جسم و روان ساکنان پیرامونی این مناطق را به مخاطره انداخته است همچنین گفت: محل نگرانی است که این شرایط سایر نقاط شهر را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

وی در ادامه درباره راهکار حل این مشکل نیز بیان داشت: طی جلساتی که با حضور شرکت آب منطقه ای،مدیریت بحران استان، فرمانداری و شهرداری بجنورد برگزار شد، بر ضرورت ساماندهی این مسیل ها از سوی شرکت آب منطقه ای تاکید کردیم.

رئیس کمیسیون زیست و خدمات شهری شورای شهر بجنورد با اشاره به اینکه مالکیت مسیل ها با شرکت آب منطقه ای است، عنوان کرد: در گفت و گو با این شرکت خواستار ساماندهی هر چه سریعتر این مسیل ها شدیم که متاسفانه آنها اعلام کردند با کمبود اعتبارات برای این امر روبرو هستیم.

باغچقی در خاتمه تاکید کرد: وقتی می توان با هزینه کمتر مسیل ها را ساماندهی کرد، چرا باید کار به بروز بحران و هزینه کرد بیشتر برای رفع بحران منجر شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت