امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

حواشی شهر بجنورد به ۳ ناحیه تقسیم شد

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شهرداری منطقه مهر بجنورد برای اجرای پروژه‌ها در آن به سه ناحیه غرب، شمال و جنوب تقسیم شد که عملیات آسفالت و جدول‌گذاری در ناحیه غرب به ترتیب از شهرک حکمت، ناظر آباد و نیروگاه آغاز شود.

 

محمدحسین شادمهر ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی بجنورد با اشاره به اولویت‌های ناحیه جنوب و شمال منطقه مهر اظهار داشت: این عملیات نیز قرار است در ناحیه جنوب از حصار شیرعلی، قلعه عزیز و پژوهش، احمدآباد، ملکش و ایثارگران آغاز شود، این عملیات در ناحیه شمال نیز به ترتیب در محله امام هادی (ع)، انتهای جوادیه، خیابان اصلی باقرخان و نیایش، باغ انصاری و صاحبی و باقرخان یک اجرا شود.

 

شادمهر بابیان اینکه شهرک امام خمینی (ره)، کوی صادقیه، خیابان نارون و شهرک ولیعصر از اولویت‌های منطقه دو شهرداری هستند خاطرنشان کرد: در منطقه یک شهری نیز محله تختی، کوی ابوذر کلاته آروین، بهارستان و گلستان، رضوی، جعفرآباد و سپس مرکز شهر به ترتیب در اولویت‌های آسفالت و جدول‌کشی قرار گرفتند.

 

وی تأکید کرد: این اولویت‌ها باید پس از اولویت‌بندی مناطق که ابتدا از کدام مناطق شهری آغاز شوند اجرایی شود که از معاونت عمرانی شهرداری خواسته‌ایم گزارشی دراین‌باره به همراه زمان‌بندی تهیه کند تا مورد بررسی قرار گیرد و مردم نیز بدانند در محله‌شان چه زمانی عملیات آسفالت یا جدول‌کشی انجام می‌شود.

 

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساختمان فرهنگ‌سرای شهروند بجنورد گفت: ساختمان این مجموعه ازلحاظ استحکام بنا وضعیت بدی دارد.

 

شادمهر اظهار کرد: تیرهای ساختمان بر روی تکیه‌گاه مناسبی قرار نگرفته، اتصالات به‌خوبی انجام‌نشده و ستون‌ها فونداسیون ندارند.

 

وی بابیان اینکه برخی در پاسخ به این اظهارات بیان می‌کنند که این ساختمان 70 سال است که عمر کرده و تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است، ادامه داد: بله این ساختمان با کاربری انباری هیچ مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد، اما با توجه به زلزله‌هایی که در حال رخ دادن است و استفاده‌ای که از آن می‌شود باید استحکام بنای آن موردتوجه قرار گیرد.

 

علیرضا باغچقی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد نیز اظهار کرد: به‌رغم اینکه باید مدیریت اجرایی به‌موقع نظر مهندسان را لحاظ می‌کرد، به این امر نپرداخته است و نباید اجازه دهیم که این ساختمان بر سر مردم آوار شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت