امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

خندق‌های بجنورد بهداشت روانی شهروندان را مورد هدف قرار داده است

علیرضا باغچقی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد، گفت: تاکنون شورا طی چندین جلسه برای حل مشکلات خندق‌های اطراف شهر و ساماندهی آن با ادارات ذی ربط جلساتی را برگزار کرده اما تاکنون نتیجه بخش نبوده است.

وی افزود: با شهرداری در خصوص بهداشت و خدمات شهری این مناطق و با شرکت آب و منطقه‌ای استان به عنوان مالکان قانونی مسیل‌ها درباره کف‌سازی و ساماندهی آن‌ها صحبت شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون این جلسات نتیجه بخش نبوده است، اظهار کرد: شرکت آب و منطقه ای موضوع بودجه را به میان آورده و شهرداری بجنورد نیز اظهار کرده که کف سازی و دیوار کشی خندق‌ها بر عهده آن‌ها نیست.

باغچقی با اشاره به اینکه بخشی از این مسیل‌ها دیوارکشی و کف سازی شده است، ادامه داد: اما هنوز مقدار زیادی باقی مانده و باید انجام شود چرا که رسوبات به طور دائم در حال رسوب گذاری است و این امر موجب کاهش عمق مسیل می‌شود.

وی تصریح کرد: ایجاد لجن زار، نی زار، بوی مشمئزکننده ناشی از گندآب‌ها از دیگر مشکلاتی است که اهالی ساکن در حواشی این خندق‌ها را به شدت آزار می‌دهد.

این مقام مسئول تاکید کرد: حضور جوندگان و پشه‌های ناقل بیماری از دیگر مشکلاتی است مردم این مناطق را تهدید می‌کند.

وی توضیح داد: از سوی دیگر این مشکلات موجب شده تا مردم ساکن در اطراف این خندق‌ها از لحاظ شان اجتماعی و بهداشت روانی تحت فشار باشند و بهداشت روانی آن‌ها مورد هدف قرار گیرد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت