امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

لزوم اهتمام استانداری خراسان شمالی نسبت به پیگیری بدهی دستگاه‌ها به شهرداری بجنورد

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد بر لزوم اهتمام بیشتر استانداری خراسان شمالی نسبت به پیگیری بدهی دستگاه‌ها به شهرداری بجنورد از محل واگذاری زمین و وصول آن تاکید کرد.

اعظم‌السادات افشین‌فر شنبه شب در یکصد و هفتاد و هفتمین نشست شورای اسلامی شهر اظهار کرد: با توجه به شرایط مالی و بدهکاری شهرداری بجنورد انتظار می‌رود تا استانداری پیگیر مطالبات شهرداری بابت واگذاری زمین‌ها به دستگاه‌های دولتی باشد.

وی بیان داشت: وضعیت مالی شهرداری وضعیت خاصی است و دستگاه‌ها با درک این شرایط سریع‌تر نسبت به پرداخت بدهی خود به شهرداری اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: پرداخت مطالبات شهرداری از سوی دستگاه‌های دولتی باعث بهبود وضعیت شهرداری و خدمات‌رسانی و فعالیت‌های بیشتر این مرکز خدمات رسان خواهد شد.

افشین‌فر گفت: شهرداری به پیمانکاران مختلف بدهکار است و از سویی در پرداخت مطالبات کارکنان با مشکلاتی مواجه است که با توجه به این شرایط می‌بایست حق و حقوقات شهرداری توسط دستگاه‌ها پرداخت شود.

وی گفت: به‌طور حتم، اهمیت پیگیری استانداری در زمینه وصول دیون شهرداری مرکز خراسان شمالی از دستگاه‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: در حالی شهرداری از اقشار مختلف مطالبات خود را وصول می‌کند که برخی از دستگاه‌های استان در پرداخت بدهی‌های خود به شهرداری کوتاهی می‌کنند.

حسین پیلتن بیان داشت: این رویه خوبی نبوده و باید همه دستگاه‌ها بدهکار شهرداری سریع‌تر بدهی خود را به این مجموعه خدمات رسان پرداخت کنند.

وی با یادآوری اینکه در قالب تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان شمالی،استانداری و شهرداری بجنورد مقرر بوده تا پس از واگذاری زمین برای اجرای طرحی به کانون پرورشی، مطالبات شهرداری طی دو سال پرداخت شود گفت: با این ‌وجود تاکنون هیچ مبلغی از این محل به شهرداری پرداخت‌نشده و طرح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تجهیز کارگاه از سوی پیمانکار نوسازی مدارس در دست‌ ساخت است.

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی این رویه را نوعی تضییع حق مردم دانست و بیان داشت: لازم است تا وضعیت این طرح و تعهداتی که در قالب امضای سه‌جانبه صورت گرفت از سوی استانداری پیگیری شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بجنورد هم در این نشست گفت: شهرداری بجنورد بهترین زمین مرغوب خود را در اختیار کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برای اجرای طرحی قرار داد و حال پس از مدت‌ها شاهد عدم تحقق وعده‌های داده‌ شده درباره پرداخت بدهی به شهرداری هستیم.

سید محمدحسن شادمهر بیان داشت: انتظار می‌رفت تا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این طرح حسن نیت خود را نشان می‌داد و بخشی از بدهی خود را بابت تحویل زمین برای اجرای مجتمع بزرگ کانون به شهرداری پرداخت می‌کرد که تاکنون این‌گونه نشده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بجنورد بر لزوم پیگیری برای وصول مطالبات از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و سایر دستگاه‌های استان از محل واگذاری زمین تاکید کرد.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت