امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

تصویب بودجه شهرداری، منتظر انتخاب شهردار

بودجه شهرداری بجنورد منتظر انتخاب شهردار باقی می ماند. شورای شهر بجنورد، روز گذشته در یک صد و هفتاد و دومین جلسه علنی  به بحث و بررسی برخی توافقات کمیسیون های مختلف شورا پرداخت که مهم ترین آن ها بررسی جزئیات بودجه 95 شهرداری بجنورد بود. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد با قرائت متن بودجه و پرداختن به برخی از بندهای آن توضیحاتی را در این باره داد که در پایان و پس از رای گیری، کلیات این بودجه رای نیاورد و منتظر انتخاب شهردار جدید باقی ماند. «پیلتن» بخش درآمدی این بودجه را بر اساس آنچه شهرداری ارائه داده است، 103 میلیارد و 700 میلیون تومان عنوان کرد. وی البته از ارائه دو پیشنهاد نیز در این زمینه خبر داد و گفت: دو آیتم پیشنهادی که احساس می شد شهرداری می تواند در سال 95 وصول کند، به بودجه افزوده شد که شامل بحث عوارض کسب پیشه و دیگری ممیزی انجام گرفته توسط شهرداری است که البته این را هم اضافه کرد که  تصور ما این است که شهرداری می تواند حدود 2 میلیارد تومان از این راه به دست بیاورد، بنابراین لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری به 105 میلیارد تومان در کمیسیون  تبدیل شد. وی ادامه داد: از این مبلغ 95 میلیارد تومان برای هزینه های جاری و عمرانی لحاظ کنند که 43 درصد آن جاری و 57 درصد هم عمرانی است. البته وی درباره 10 میلیارد تومان مازاد بودجه  هم توضیح داد که از آن جایی که تصور می شد این 10 میلیارد تومان مازاد تحقق نیابد، تحت عنوان پروژه های ستاره دار لحاظ شود که اگر تحقق یافت پروژه ها  اجرا  و اگر تحقق نیافت خود به خود حذف شود.
با وجود بحث و بررسی بندهای مختلف لایحه بودجه، «فیروزه» نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد پیشنهاد داد که از آن جایی که تا پایان اردیبهشت ماه فرصت تصویب بودجه هست تا انتخاب شهردار جدید منتظر بمانند تا شهردار جدید هم در جلسه های بودجه حضور داشته باشد و برنامه هایی که می تواند اجرا کند، ارائه دهد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر شهردار جدید نتواند بگوید که بودجه بسته شده ای را تحویل گرفته و دخالتی در آن نداشته است. اما «پیلتن» مخالف این موضوع بود و اظهارداشت که درآمد سال 93 ،94 و 95 مشخص است و شهردار بعدی هم که بیاید برایتان شق القمر نمی تواند بکند زیرا کد منابع مشخص است و در نهایت می تواند بدهی اداره ها را وصول کند و بهتر است کلیات آن تصویب شود. اما 
 درنهایت پس از رای گیری مقرر شد تا آمدن شهردار جدید منتظر بمانند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت